Niedziele (4 grudnia) spotkanie w Jarosławiu z założycielami Solidarnej Polski przejdzie do historii. To tutaj właśnie Zbigniew Ziobro lider Solidarnej Polski zapowiedział utworzenie na początku przyszłego roku nowej formacji politycznej.

W spotkaniu z mieszkańcami Jarosławia uczestniczyli m.in. Jacek Kurski, Beata Kempa, Tadeusz Cymański. Honory gospodarza pełnił poseł Mieczysław Golba. Z podkarpackich polityków nie zabrakło posła Kazimierza Zbiory i senatora Kazimierza Jaworskiego.Pose Kazimierz Ziobro-DSC00579

– Dzisiaj przy słabych rządach PO, przy zagrożeniu tego hochsztaplera polskiej polityki Palikota dla naszej tożsamości, naszej kultury, przy wizjach ministra Sikorskiego, który proponuje likwidację polskiego państwa i budowę państwa federalnego Europy Polska potrzebuje profesjonalnej, opartej i zakorzenionej w wartościach i mającej jasne cele nowej formacji prawicowej – stwierdził w Jarosławiu Zbigniew Ziobro.

Na spotkanie z politykami Solidarnej Polski przyszły tłumy mieszkańców Jarosławia. Sala Miejskiego Domu Kultury pękała w szwach. W pierwszych rzędach zasiedli działacze i politycy samorządowi. – Nie mogę się nadziwić, gdzie ja jestem. W telewizji mówią, że 2-3 procent ludzi chce na nas głosować. A ja tu widzę ponad 500 osób. To naprawdę fantastyczne, mam nadzieję, że telewizja to pokaże – mówił Jacek Kurski.

Wystąpienia polityków Solidarnej Polski były nagradzane gromkimi brawami. Lider Solidarnej Polski zwrócił uwagę, że sprawą fundamentalną dla powstającej formacji będzie polityka prorodzinna. – Problem demografii i polityka prorodzinna powinny należeć do zasadniczych celów, jakie każda polska partia powinna sobie stawić, a tak nie jest. Będziemy tą formacją, która kwestie polityki prorodzinnej będzie traktowała jako sprawę fundamentalną, sprawę priorytetową – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

W trakcie swojego wystąpienia Ziobro przekonywał, żeby w naszym kraju skorzystać w tej sprawie z koncepcji polityki prorodzinnej m.in. Wielkiej Brytanii i Szwecji. – Znajdziemy na to pieniądze i dlatego chcemy dojść do wpływu na rzeczywistość w Polsce, czyli stworzyć formację polityczną – podkreślił.

Solidarna Polska będzie szukała sprzymierzeńców, aby wprowadzić m.in. podatek bankowy oraz podatek obrotowy dla hipermarketów. Pozwoli to na wygenerowanie środków na wyższe zasiłki dla najuboższych i wsparcie rodzin wielodzietnych.

Zbigniew Ziobro odniósł się także do niedawnego kontrowersyjnego wystąpienia ministra Radosława Sikorskiego w Berlinie. – Minister Sikorski zaproponował bardzo groźny, niebezpieczny, sprzeczny z polską konstytucją projekt, który prowadzi do unicestwienia wręcz suwerennej polskiej państwowości – stwierdził lider Solidarnej Polski.

Więcej w relacji filmowej: http://wyslijplik.pl/manage.php?uid=oRD0clpd

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.