Do niedawna to narracja o stanie wojennym dzieliła Polaków. Dla sporej części społeczeństwa decyzja generała Wojciecha Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego była słuszna i zapobiegła rozlewowi krwi. Dla nich generał urósł do miary bohatera narodowego. Środowiska prawicowe nigdy takiej narracji nie przyjmą. Ostatni wyrok sądu potwierdza, że mają rację…stan wojenny został wprowadzony przede wszystkim niezgodnie z prawem i był zbrodniczym aktem zorganizowanej grupy przestępczej. Podobna analogia jest w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Opublikowane ekspertyzy krakowskich biegłych wytracają z rąk zręczny dowód, który pozwalał na wskazanie kozła ofiarnego. Pijany generał w kabinie pilotów był dla wielu bardzo na rękę…Można było winę zwalić na niego…Ekspertyza biegłych wykazała, że generała nie było w kabinie pilotów, a drugi głos, to głos drugiego pilota…Wierzę mocno, że z upływem czasu dojdą kolejne dowody, aż wreszcie wyjdzie, że za katastrofą stoją konkretne osoby…i wówczas okaże się, że nie była to katastrofa tylko dobrze wyreżyserowany „zbieg okoliczności”.
Tym czasem w kwitnie różnego rodzaju twórczość, a w Internecie mnóstwo jest zażartej dyskusji i wymiany zdań…Stan wojenny pokazał, że sama narracja to zbyt mało, aby przetrwać. Potrzebne są dowody na jej prawdziwość…podobnie rzecz ma się z katastrofą smoleńską…
Poniżej kilka wpisów, na jakie natknąłem się w Internecie:
NieruchomyPoruszyciel: „Wypadki lotnicze się zdarzają a nawet największe osobistości tego świata są po prostu naruszalne bo są ludźmi. Odnośnie szczątków samolotu to trzeba pamiętać, że ta maszyna ważyła 100 ton. Taka masa uderzająca o drzewa z prędkością 300 km/h rozlatuje się dosłownie na strzępy a drzewa potęgują jeszcze ten efekt działając jak szatkownica. Jedyne nad czym można się w przypadku tej katastrofy zastanawiać, to skąd wzięło się tak duże przekłamanie we wskazaniach wysokości. Trudno uwierzyć aby na pokładzie samolotu nie było żadnych zaawansowanych urządzeń GPS mierzących wysokość. Profesjonalne niwelatory GPS mają dokładność wskazań wynoszącą 2cm a jest to de facto zwykłe urządzenie do pomiarów np. budowlanych. Trudno mi uwierzyć, że na pokładzie takiego samolotu piloci polegali tylko na wskazaniach sprzętu barycznego (czyli nieelektronicznego)”.
http://www.wykop.pl/link/347917/szokujaca-prawda-o-tragedii-w-smolensku/
@NieBierzTegoNaPowaznie: „Ja wiem, że jak „teoria spiskowa” to autor autor musi być kretynem. Ale nikt w tym wpisie nie stawia tezy a zadaje pytania. Skoro obrażasz autora, miewam, że te pytania są banalne i znasz na nie odpowiedzi. A więc słucham.
I odpowiadam od razu na zarzuty które się pojawią (żałosne, że trzeba to robić). Nie twierdze, że stoją za tym Rosjanie, a jedynie uważam, że powinno się zadawać pytania. Ale krytykowanie teorii tylko dlatego, że jest „spiskowa” bądź niewiarygodna jest po prostu przejawem głupoty, bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Mówi się, że prawda się sama obroni więc jeżeli wszyscy mają czyste ręce to nie widzę problemu w zadawaniu pytań i snuciu różnych teorii. Twórcy różnych „spisków” mają te ułatwienie, że ludzie od razu uważają że ich autorzy to pomyleńcy. A każdy z nas sam nie chce być pomyleńcem więc, nawet nie zastanawia się i płynie z nurtem. Ale gdyby nie ci pomyleńcy, to dziś nie widzielibyśmy choćby o wiezieniach CIA w Polsce”.
http://www.wykop.pl/link/347917/szokujaca-prawda-o-tragedii-w-smolensku/
Juzef: No dobra. Wykryliście straszliwy spisek. Fachowcy z KGB nie dali rady ukryć niecnych postępków przed czujnym okiem i uchem Wiedzących. Ale co z tego? Przecież większość pasażerów przeżyła, a potem KGB przez godzinę ganiało ich po lesie i dobijało. Ciała zastrzelonych pozamykali w kuferki i nikomu nie pokażą. Świadkowie na pewno już nie żyją. Zakamuflowani żydomasoni w polskiej prokuraturze również zamiotą pod dywan wszystkie wątki ujawniające ich spisek ze światowym lobby wolnomularskim oraz germańcami i sowietami, wymierzony w Prawdziwych Polaków. Nagrania z czarnych skrzynek zostaną sfałszowane. Śledztwo wykaże winę mgły (którą wyprodukował przenośny zestaw zamocowany na 2 Kamazach, ukrytych w pobliskich krzakach). Zakłamane żydolewackie media przedstawią ciemnemu ludowi kłamliwą papkę, a do drzwi Obrońców Polskości, doszukujących się Prawdy w filmach z miejsca katastrofy pewnego dnia o 4. nad ranem zapukają smutni panowie. Neoliberały przejmą pełnię władzy i sprzedadzą nas Moskwie do spółki z Brukselą i Tajwanem (tajna stolica żydomasońskiej międzynarodówki), Śląsk przypadkie germańskiemu oprawcy, a Żuławy dostaną w leasing Reptalianie. Na szczęście nie potrwa to długo – pamiętajmy o końcu świata w 2012”.
http://www.wykop.pl/link/347917/szokujaca-prawda-o-tragedii-w-smolensku/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.