Jak podaje portal www.nowyekran.pl, trwają pracę na zwołaniem kongresu „Solidarnej Polska”. Data jest na razie tajna, bo politycy tego ugrupowania obawiają „przykrycia” wydarzenia przez PiS.

Wiadomo tylko tyle, że Solidarna Polska w połowie marca zorganizuje pod Warszawą kongres, na którym oficjalnie przekształci się w nową partię polityczną. Do tego czasu SP będzie kierował 9-osobowy zarząd, w którym znaleźli się byli liderzy PiS, między innymi Zbigniew Ziobro i Ludwik Dorn.

Kto zasiądzie we władzach nowej partii? Na pewno były wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro. W tymczasowych władzach znaleźli się także europosłowie Jacek Kurski i Tadeusz Cymański (wiceprezesi zarządu), Jacek Włosowicz (sekretarz zarządu) oraz były bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Po marcowym kongresie do zarządu wejdzie także były marszałek Sejmu i były polityk PiS, obecnie lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. Marek Jurek nie jest jeszcze członkiem Solidarnej Polski, gdy nim zostanie, zapewne zasiądzie w zarządzie partii – zdradza jeden z czołowych polityków SP.

Marcowy kongres założycielski odbędzie się w jednym z centrów konferencyjnych pod Warszawą. Jego termin jest nieznany, gdyż politycy Solidarnej Polski obawiają się „przykrycia” wydarzenia przez PiS. Reżyserem kongresu będzie Jacek Kurski. Podczas niego zostanie oficjalnie zaprezentowana nazwa partii.

Więcej na http://janpinski.nowyekran.pl/post/49006,tajny-kongres-solidarnej-polski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.