RZESZÓW. Podczas odbywającego się w Rzeszowie IV Rzeszowskiego Pikniku Rycerskiego można było m.in. postrzelać z łuku, pozować do zdjęcia w zbroi ważącej kilkadziesiąt kilogramów (zbroja może ważyć nawet 40 kg), zobaczyć modele dawnych machin oblężniczych i przedmiotów związanych z różnymi aspektami średniowiecznego życia, czy zaopatrzyć się w wyroby rzemiosła kaletniczego czy kowalskiego. Chętni mogli nauczyć się sztuki dawnego tańca, elementów kuglarstwa. Najmłodsi mieli szansę spróbować swoich sił w starciu z rycerzem.

DSC01088

W niedzielne popołudnie (13 maja) fosę okalającą Zamek Lubomirskich po brzegi wypełni się rycerzami. Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego już po raz 4 zorganizował tutaj piknik rodem ze średniowiecza. Zrzesza on około 60 osób z całego kraju. Najwięcej, bo ponad 30 z nich należy jednak do struktur w Rzeszowie. Stowarzyszenie, którego zadaniem jest przede wszystkim odtwarzanie kultury Europy od XIII do XV wieku powstało w 2003 roku. W jej szeregach są uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące. Kobiety i mężczyźni. Warunki są tylko dwa. Trzeba mieć skończone 16 lat i udowodnić, że poważnie traktujemy tę pasję.

              Osoby, które chciałyby wstąpić w szeregi Zakonu mogą spotkać się z jego członkami w każdy piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei. Spotkania rozpoczynają się o godz. 18.30.

Znakomicie na pikniku zaprezentowali się także japońscy wojownicy z III Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej oraz wojowie z Grupy „Widar”. Na zakończenie imprezy odbył się fireshow (pokaz ogni).

Więcej w relacji filmowej na: [url=http://wyslijto.pl/plik/rlzraikbon]MOV01058.MP4[/url], http://wyslijto.pl/plik/3z0gy4oias, <a hrefundefined”>MOV01065.MP4</a>

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.