W niedzielę 26 maja 2013 r. w Rzeszowie odbędzie się IV Marsz Dla Życia i Rodziny. Jest to radosna inicjatywa, aby zamanifestować poparcie dla obrony tradycyjnej rodziny, dzieci i życia.

Zaplanujmy sobie ten czas i przyjdźmy na marsz, który wyruszy spod Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 10. Marsz zakończy się mszą św. w kościele Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja – zachęca do uczestnictwa organizator marszu Jacek Kotula. – W tym roku marsze dla życia i rodziny pod hasłem „Kierunek: rodzina” odbędą się w tym samym dniu aż w 104 miastach Polski. Tegoroczne hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to właśnie przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Ustawy Zasadniczej, powinni  otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Na nich bowiem spoczywa obowiązek tworzenia prawa, które ma służyć dobru państwa. Dziś, biorąc pod uwagę kryzys demograficzny, który drastycznie pogorszy istniejący już kryzys ekonomiczny, rodzina powinna być polską racją stanu. O normalność trzeba w dzisiejszych czasach walczyć. Liczymy, że przyłączą się do naszego marszu mieszkańcy Rzeszowa.

Link do spotu znanego siatkarza Krzysztofa Ignaczaka promującego marsz: http://www.youtube.com/watch?v=wopsEzWjeI0&;feature=youtu.be

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.