W Uroczystość Bożego Ciała ulicami Rzeszowa przeszła centralna procesja eucharystyczna. Przewodniczył jej ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz rzeszowski. Uroczystość rozpoczęła msza św. na placu przy kościele farnym.

W homilii ks. bp Kazimierz Górny zauważył,  że z wielkim niepokojem przejmuje nas wymieranie Polski. Zamykanie szkół i brak dzieci w rodzinach. Ordynariusz rzeszowski wśród zagrożeń w rozwoju ojczyzny wymienił aborcję i in vitro, które jest, jego zdaniem, procedurą niegodziwą i niedopuszczalną.  Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski odniósł się także do legalizacji małżeństw homoseksualnych. Mówił, że brak poszanowania małżeństwa mężczyzny i kobiety jest wielkim zagrożeniem dla ludzkości. Biskup Kazimierz Górny zwrócił uwagę, że „małżeństwo nie jest wymysłem ludzkim, lecz zostało ustanowione przez Stwórcę”. – Legalizacja małżeństw homoseksualnych, związki partnerskie i jeszcze inne dewiacje to krzywda dla rodziny i klęska dla ludzkości – stwierdził biskup. Ordynariusz rzeszowski zaapelował, że trzeba nam mądrych i odważnych polityków, aby mieli otwarte oczy i serca na kształt rodziny i jej potrzeby. A nadzieją i szansą dla wierzących jest Eucharystia.

Po mszy św. co najmniej półtora tysiąca wiernych przeszło ulicami Rzeszowa zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Procesja przeszła ulicami: 3 Maja, Lisa-Kuli, Łukasza Cieplińskiego do Bazyliki Ojców Bernardynów. Tutaj usytuowany był czwarty ołtarz eucharystyczny, przy którym ks. biskup Kazimierz Górny udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Słowo do mieszkańców Rzeszowa wygłosił ks. biskup William Fey, ordynariusz diecezji  Kimbe w Papui-Nowej Gwinei.

Boe Ciao_-_zakoczenie-DSC03239

Na zakończenie cukiernicy i piekarze rzeszowscy częstowali dzieci sypiące w procesji kwiaty przepysznymi obwarzankami i rogalami. Natomiast młodzież ze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej rozprowadzała bułeczki, a zebrane ofiary zostaną przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z najuboższych rodzin.  

 

Wieczorem o 19.00 w Parku Sybiraków na Osiedlu Baranówka rozpocznie się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który zainauguruje Festiwalu Wiary, który potrwa w Rzeszowie do niedzieli.

Relacja na http://youtu.be/9Um-xcoBOg0 i na  http://youtu.be/r1xpy5gwjRY

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.