Zdaniem profesora Piotra Glińskiego, możliwe, że jesteśmy świadkami wielkich zmian politycznych. Ostatnie złe notowania koalicji rządzącej mogą trwale zmienić scenę polityczną w Polsce. Takie zdanie na antenie radiowej Trójki wyraził Piotr Gliński, socjolog i były kandydat PiS na premiera. 

Profesor porównywał obecną sytuację w Polsce do tej po ’89 roku. Przypomniał, że wtedy głównym ugrupowaniem politycznym, cieszącym się największym poparciem wyborców było SLD. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie, a elektorat lewicowej partii przeszedł do innych opcji. Socjolog widzi podobieństwo do obecnej sytuacji. – W tej chwili być może mamy do czynienia z początkiem trwałego przewartościowania sceny politycznej w inne kolory – podsumował. 

 

 

Więcej na: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Piotr-Glinski-mozliwe-ze-jestesmy-swiadkami-wielkich-zmian-politycznych,wid,15694681,wiadomosc.html?ticaid=110af4

Fot. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/694591,PSL-o-prof-Glinskim-szukalismy-go-w-Googlach

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.