Goszczący dziś w Rzeszowie Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski,  zaprezentował program tej partii dla rodziny. Jak zaznaczył polityk, program prorodzinny Solidarnej Polski skierowany jest do wszystkich polskich rodzin.

To program skierowany do rodzin z jednym dzieckiem oraz z wieloma dziećmi, a także do młodych ludzi, którzy dopiero myślą nad posiadaniem dzieci. To program, którego celem jest stworzenie przyjaznego otoczenia dla polskich rodzin, otoczenia prawnego i instytucjonalnego, które pomoże polskim rodzinom w wychowaniu dzieci a także pomoże młodym ludziom w podjęciu decyzji o założeniu rodziny. Nasz program wzorowany jest na rozwiązaniach krajów Unii Europejskiej: Niemiec, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii. Jego głównym celem jest wyeliminowanie biedy wśród polskich dzieci. Dziś 1/4 z nich żyje w biedzie! – stwierdził  Zbigniew Ziobro.

Główne propozycje Solidarnej Polski to między innymi: wprowadzenie powszechnego systemu świadczeń, z którego skorzysta każde dziecko żyjące w rodzinie o dochodzie poniżej 1000 zł na osobę, to jest poniżej minimum socjalnego – świadczenie do 300 zł miesięcznie na każde dziecko, w zależności od dochodów na osobę w rodzinie (świadczenie obejmie 60 proc. polskich dzieci), bezpłatne publiczne żłobki i przedszkola, wprowadzenie maksymalnych cen na podręczniki dla uczniów i tanie e-booki, przywrócenie opieki medycznej w szkołach, darmowe posiłki dla dzieci w szkołach, podniesienie ulgi podatkowej na dzieci, gwarantowana minimalna emerytura dla matek co najmniej trójki dzieci oraz dodatek do emerytury za każde wychowane dziecko, wydłużenie urlopów macierzyńskich do 12 miesięcy, powołanie Rzecznika Praw Rodziny, ulgi dla pracodawców za utrzymanie zatrudnienia matek po urlopach macierzyńskich i wychowawczych, program mieszkań dla młodych małżeństw: 50% dopłaty do odsetek plus kolejne 10% za każde dziecko w rodzinie.

DSC03242

Zdaniem polityków Solidarnej Polski, te główne założenia programu prorodzinnego stanowią podstawowy element polityki prorodzinnej, który może odwrócić niekorzystne trendy demograficzne oraz coraz powszechniejsze wyjazdy dzieci na emigrację.

Pytany przez dziewnnikarzy o autorów programu odpowiedział: – Program polityki prorodzinnej przygotowywany jest przez zespół ekspertów, którzy doskonale znają się na polityce społecznej. Wskazują, gdzie należy szukać źródeł finansowania naszych propozycji. Program będzie kosztował ok. 18 mld rocznie, ale nawet jeżeli trzeba by było zwiększyć zadłużenie państwa, to musi on być wprowadzony. Pieniądze, które przeznaczy się na rodziny, napędzą gospodarkę. Im silniejsza rodzina, tym lepszy rozwój gospodarczy kraju. I o ten rozwój właśnie chodzi.

Konferencji prasowej uczestniczyli także: poseł Kazimerz Ziobro i poseł Mieczysław Golba. Posłowie odnieśli się do zmiany władzy w Zarządzie Województwa Podkarpackiego. Ich zdaniem, to dobrze, że dotychczasowy układ władzy a samorządzie wojewódzkim się rozsypał. Trudności, na jakie napotkało Prawo i Sprawiedliwość, przy formowaniu Zarządu Województwa, potwierdzają, że potrzebna jest Solidarna Polska.

– Prawu i Sprawiedliwości potrzebna jest Solidarna Polska, aby nie potrzeba było kupczyć stanowiskami. Z PiS rywalizujemy w dobrej sprawie, wielu kwestiach po prostu konkurujemy ze sobą – zauważył poseł Kazimierz Ziobro.

Politycy odnieśli się także do uzupełniających wyborów do Senatu RP, do których dojdzie po wybraniu senatora Władysława Ortyla na marszałka województwa podkarpackiego.

– Solidarna Polska wystawi kandydata i będziemy walczyli o zwycięstwo. Będzie to bardzo mocny kandydat – stwierdził prezes Solidarnej Polski.  

Konferencja prasowa_w_Rzeszowie-1.06.2013

 

 

 

 

Na konferencję licznie przybyły także dzieci, który zadawały politykom pytania. Pretekstem był obchodzony dziś Dzień Dziecka.  

– Dzisiaj ich święto, życzę im więc wszystkiego najlepszego i wbrew dzisiejszej pogodzie, słonecznych i pogodnych dni – mówił  europoseł Ziobro.

Relacja z konferencji prasowej na: http://wyslijto.pl/plik/cr4tl10u2b lub na: <a hrefundefined”>Nagranie (43).amr</a>

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.