Jak podaje TVP Parlament, podkarpacki poseł Zbigniew Rynasiewicz będzie nowym wiceministrem transportu.Telewizja zastrzega jednak, że sa to jeszcze informacje nieoficjalnie, ale już wiadomo, że Zbigniew Rynasiewicz otrzymał nominację na funkcję wiceministra transportu. Poseł PO, który sam potwierdził te informacje, zastąpi odwołanego w poniedziałek Tadeusza Jarmuziewicza.

 

Rynasiewicz był do tej pory szefem sejmowej komisji infrastruktury. Jest posłem czwartą kadencję. Został wybrany z okręgu obejmującego Rzeszów. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. 

Premier Donald Tusk odwołał Jarmuziewicza z funkcji wiceministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w poniedziałek. Kłopoty wiceszefa resortu rozpoczęły się pod koniec maja, gdy ujawniono informację o jego spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej autostradę A1. 

Media donosiły o notatce sporządzonej przez pracownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z której wynikało, że Jarmuziewicz rozmawiał w restauracji z przedstawicielami firmy Alpine Bau i lokalnymi władzami o budowie odcinka autostrady A1. Tymczasem pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

Źródło: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/znamy-nowego-wiceministra-transportu/11483455

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.