Studenci I roku turystyki i rekreacji, kierunku prowadzonego przez Instytut Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu wraz z opiekunami: dr Małgorzatą Skulimowską-Rzeźwicką i dr Marcinem Warchołą wzięli udział w obozie turystyki kwalifikowanej w Bieszczadach. Miejscem pobytu studentów były domki campingowe w ośrodku PTTK w Wetlinie. Obóz trwał od 2 do 7 lipca 2013 r.

– Główny cel wyjazdu stanowiło poznawanie tajników survivalu oraz nabycie doświadczenia w zakresie turystyki kwalifikowanej podczas zdobywania: pasma Połoniny Wetlińskiej, Osadzkiego Wierchu, Przełęczy Mieczysława Orłowicza, Przełęczy Wyżniańsktej, Małej i Wielkej Rawki czy wreszcie trójstyku na górze Krzemieniec (Kremenaros), będącego jedynym takim miejscem w Bieszczadach i całej Polsce, gdzie schodzą się w trzy granice: polska, słowacka i ukraińska – poinformowała Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Podczas wyprawy w góry studenci z PWSTE zdobywali umiejętności przetrwania na łonie natury, poznając przy tym zasady posługiwania się GPS-em i mapą. Codziennej adrenaliny dostarczały wędrówki górskimi szlakami pod bacznym okiem dydaktyków. Studenci musieli lokalizować i wskazywać najważniejsze bieszczadzkie szczyty i miejscowości, zaliczając „mini egzamin” na przewodników górskich. Wśród atrakcji pobytu były przeprawy samochodami terenowymi Off Road po okolicach Bukowca, zjazdy na linach tzw. tyrolką czy przeprawa mostem linowym nad rzeką Solinką. Ostatniego dnia obozu nadszedł czas na sprawdzenie nabytych umiejętności. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.