Kampania wkroczyła w półmetek. Na Podkarpaciu o głosy wyborców w uzupełniających wyborach do Senatu RP startuje aż 7 kandydatów. Dużym powodzeniem cieszy się strona internetowa kandydata PiS Zdzisława Pupy. Dziennie średnio odwiedza ją ok. 450 internautów. Można na niej oddać głos na swojego kandydata. W środę 14 sierpnia o godz. 11.19 sytuacja wyglądała następująco: Zdzisław Stanisław PUPA (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 37.6%,nMariusz KAWA (Koalicyjny Komitet Wyborczy PO-PSL), – 19.6%, Kazimierz Bronisław ZIOBRO (KW Zbigniewa Ziobro Solidarna Polska) – 31.5%, Ewa Maria KANTOR (Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Kantor) – 1.3%, Ireneusz DZIESZKO (KWW Prawica Podkarpacka) – 1.9%, Andrzej MARCINIEC (KW Polska Jest Najważniejsza) – 6.8%, Józef HABRAT (KW Samoobrona) – 1.3%.

Tymczasem kandydat Solidarnej Polski aktywnie działa w terenie. Podkarpacie regularnie odwiedza lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Na swojej stronie internetowej kandydat SP do Senatu RP Kazimierzem Ziobro zaprasza na cykl spotkań, na których, jak zapewnia, można będzie na nich między innymi porozmawiać o najistotniejszych problemach regionu, dowiedzieć się czegoś o kandydacie, jego dotychczasowej pracy podczas wykonywania mandatu Posła na Sejm RP, oraz planach i pomysłach związanych z przyszłością Podkarpacia i Polski.

I tak: 14 sierpnia: Czudec, Biblioteka Gminna, godzina 18:00; 16 sierpnia: Wiercany, Gminny Ośrodek Kultury – Iwierzyce, godzina 17:00; 16 sierpnia: Wielopole Skrzyńskie, Gminny Ośrodek Kultury, godzina 19:00; 18 sierpnia: Ropczyce, hotel Ines, godzina 13:30.

Niestety ze strony internetowej kandydata PiS do Senatu RP Zdzisława Pupy nie można dowiedzieć się o jego aktywności przedwyborczej. Króluje na niej jedynie prezes PiS Jarosław Kaczyński, który blisko miesiąc temu odwiedził Podkarpacie. Szkoda, że nie ma więcej informacji.

No oczywiście poseł Kazimierz Ziobro żywo reaguje na wydarzenia społeczno-polityczne w Polsce i na świecie.

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Głosowanie odbędzie się 8 września.

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.