Dwa dni przed wyborami uzupełniającymi do Senatu Podkarpacie przeżyło najazd polityków. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wizytę na Podkarpaciu zaczął od wiejskiego śniadania. Na Podkarpacie zawitał także Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski.

Prezes Jarosław Kaczyński gościł w gospodarstwie Leszka Świętonia, rolnika hodującego trzodę chlewną i uprawiającego rzepak. I jak zaznacza problemów rolnikom nie brakuje. 

Dochody dzisiaj są zerowe. My straciliśmy przez ubój rytualny 50 tys. złotych na rok. Na rzepaku 30 tys. złotych – stwierdził rolnik.

Prezes PiS był pod wrażeniem gospodarstwa i zaznaczał, że miałoby ono jeszcze większe szanse na rozwój gdyby rządzący dbali o ludzi roli. 

Rolnictwo byłoby lepsze i mocniejsze gdyby władza je chroniła, gdyby dbała o stabilizację rynków rolnych, a nie mówiła, że nie można. My pokazaliśmy, że to się może udać nawet przy ograniczeniach Unii Europejskiej – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński wspólnie z gospodarzami zjadł śniadanie. Na stole nie zabrakło białego barszczu z jajkiem, swojskiej wędliny i białego sera . Jak podają lokalne media, Jarosławowi Kaczyńskiemu najbardziej smakowały wędliny i barszcz.

Relacje z wizyt polityków dostępna na:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130905/REGION00/130909759

oraz na http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,14551535,Kaczynski__Z_Polakow_chce_sie_zrobic_plasteline__Chca.html

O wizycie pisze także http://www.fakt.pl/szef-pis-jaroslaw-kaczynski-z-wizyta-na-podkarpaciu,artykuly,417160,1.html

Relacja filmowa na: http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/jaroslaw-kaczynski-w-paszczynie-i-mielcu/12310394

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.