W dniach 18-19 września br. już po raz siódmy w Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się Podkarpacki Salon Maturzystów Perspektywy 2013. Salon jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Oficjalne otwarcie Podkarpackiego Salonu Maturzystów w Politechnice Rzeszowskiej zaplanowano 18.09 o godz. 9.30 w sali S1 ( bud. S – Wydział Zarządzania).

– W programie przewidziane jest – jak w przypadku tradycyjnych targów edukacyjnych – zwiedzanie stoisk, ale także wykłady i porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie w jednym miejscu otrzymają komplet informacji na temat matury i wymagań rekrutacyjnych co pozwala im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe – informuje Aleksander Taradajko, rzecznik prasowy Rektora Politechniki Rzeszowskiej. – W tegorocznej, lokalnej edycji Salonu Maturzystów w Rzeszowie na stoiskach wystawowych swoją ofertę zaprezentuje 23 wystawców, w tym głównie szkoły wyższe z kraju i regionu, szkoły policealne oraz wydawnictwa edukacyjne.

            Dwudniowe targi edukacyjne odwiedzają przede wszystkim maturzyści i ich nauczyciele, a także uczniowie młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, doradcy zawodowi, rodzice. Salon Maturzystów tradycyjnie odbywa się w siedzibach uczelni publicznych i jak co roku Politechnika Rzeszowska otwiera swoje drzwi, aby młodzi ludzie mogli jednocześnie sami przekonać się jak wyglądają m.in. sale dydaktyczne i laboratoria, w których prowadzone są zajęcia. 

Więcej informacji na stronach:

http://www.salonmaturzystow.pl/2013/start-rzeszow

https://www.facebook.com/events/1413956788818085/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.