W niedzielę (27 listopada) w auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się Podkarpacka Konwencja Regionalna nowego projektu Jarosława Gowina „Godzina dla Polski” (1godzina.pl). W pierwszych rzędach siedzieli znani podkarpaccy politycy i samorządowcy. Był m.in. senator Kazimierz Jaworski (Solidarna Polska – wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości), Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli, Robert Choma, prezydent Przemyśla (obaj byli kiedyś w PiS) oraz Piotr Przytocki, prezydent Krosna (bezpartyjny, w ostatnich wyborach wspierany przez PO). Na konwencję przyszli m.in. burmistrz Błażowej Zygmunt Kustra, burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, wójt Jarocina Zbigniew Walczak, wójt Brzyska Rafał Papciak, a także kilku radnych m.in. z Łańcuta (Jacek Bartman, Jakub Czarnota) i wielu innych. Na sali można było zauważyć wielu działaczy politycznych kojarzonych z prawicą, m.in. Mariusza Szewczyka, byłego komisarza Dębicy i do niedawna wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Były minister mówił przede wszystkim o małych i średnich przedsiębiorcach oraz o rodzinie. Gospodarka i walka z kryzysem demograficznym to najważniejsze elementy programu inicjatywy Godzina dla Polski. Poseł Jarosław Gowin chce przekonać do niej jak największą rzeszę społeczeństwa. Zainicjowany przez posła spontaniczny ruch społeczny zarejestrowany na specjalnym portalu, liczy blisko 20 tysięcy osób, które mają poczucie, że coś się w Polsce musi zmienić. Trzecim filarem inicjatywy Godzina dla Polski jest, zdaniem Jarosława Gowina, samorządność. Poseł chce przekazać jak najwięcej władzy, ale też jak najwięcej środków w ręce samorządowców. W ocenie Jarosława Gowina to co w Polsce jest dobre, prawie zawsze dzieje się za sprawą lokalnych liderów. Słuchało go ponad 300 osób.

Podczas konwencji przedstawiono koordynatorów powiatowych nowego projektu Jarosława Gowina „Godzina dla Polski”. Koordynatorem w województwie podkarpackim jest Stanisław Kruczek, radny powiatowy powiatu rzeszowskiego, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, prezes Okręgowej Spółdzielni Telefonicznej w Tyczynie.

Jarosław Gowin zapewnił, że nowy ruch wystawi na pewno listę w wyborach do sejmiku w Małopolsce. Nie wyklucza podobnej na Podkarpaciu. Liczna obecność samorządowców napawa byłego ministra optymizmem. Stwierdził nawet, że „po dzisiejszej konwencji trzeba postawić znak zapytania przy stwierdzeniu, że Podkarpackie to bastionie PiS”.

Z kolei Stanisław Kruczek, koordynator wojewódzki ruchu „Godzina dla Polski” na Podkarpaciu zapowiada, że chodzi o zebranie ludzi nowych, młodych, nie angażujących się do tej pory politycznie.

Koordynatorzy powiatowi to członkowie stowarzyszeń, klubów sportowych, społecznicy – powiedział Stanisław Kruczek. – Budowa list będzie też w oparciu o znanych ludzi, często nie zagospodarowanych – dodał.

W połowie grudnia odbędzie się zjazd nowego ruchu Gowina w Warszawie. – Tam zapadnie decyzja, czy zorganizować się w reprezentację polityczną – mówił Jarosław Gowin. – Ale są też głosy za samorządowo-obywatelskimi listami do sejmików.

***

Gowin-1

Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie? To bardzo ważne pytanie. Pojawienie się na konwencji nowego projektu Jarosława Gowina „Godzina dla Polski” kilku prezydentów miast Podkarpacia daje do myślenia. Dołączają do nich burmistrzowie i radni. Tworzy się poważna drużyna. Do Jarosława Gowina dołączył senator Kazimierz Jaworski, a to poważny polityk. Złośliwi komentują, że szykuje sobie dobre miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego. A niech tam, kto mu broni. Jeśli tak się stanie, to senator Kazimierz Jaworski będzie na pewno mocnym konkurentem dla europosła Tomasza Poręby. 

 

Więcej o nowej inicjatywie Gowina: http://jgowin.pl/2013/10/godzina-dla-polski-pierwsze-podsumowanie/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.