Według rosyjskich źródeł, Rosja zaoferowała Ukrainie rekompensatę finansową w wysokości 15 mld za odmowę zbliżenia z UE .

 

Z tych 15 miliardów około jedna trzecia będzie w formie pożyczki udzielonej przez rosyjskie banki dla ukraińskiego państwa. Resztę będzie stanowić umorzenie lub restrukturyzacja istniejącego zadłużenia oraz prywatyzacja wielu strategicznych obiektów przy wsparciu Rosji.  

Według portalu ZN.UA, wiadomo, że odrzucenie współpracy z UE przez Janukowycza nie odbyło się bez uzgodnienia z Kremlem. „Moskwa poinformowała oficjalnie swego czasu przedstawiciela Europejskiej Komisji Gospodarczej ( EKG), że na Ukrainie polepszy się, jeżeli Ukraina przystąpi do Unii Celnej z Rosją” – czytamy na stronie ZN.UA.

Więcej na: http://zn.ua/ECONOMICS/za-otkaz-ot-evrointegracii-rossiya-predlozhila-ukraine-restrukturizirovat-starye-dolgi-133935_.html

Fot. http://zn.ua/ECONOMICS/za-otkaz-ot-evrointegracii-rossiya-predlozhila-ukraine-restrukturizirovat-starye-dolgi-133935_.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.