Spotkanie z przedstawicielami lotniska Miami

W dniach 29 stycznia – 2 lutego br. Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa Stanisław Sienko przebywał z roboczą wizytą w Miami. Wizyta została zorganizowana w ramach programu partnerskiego Rzeszów – Gainesville, a jej celem w szczególności był udział w spotkaniu organizacyjnym poświęconym 35 Kongresowi Camacol jaki będzie miał miejsce w dniach 2-5 czerwca 2014 r. 

Podczas pobytu w Miami przedstawiciele Rzeszowa spotkali się z Ambasadorem RP w Waszyngtonie Ryszardem Sznepfem, szefem Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady RP Pawłem Pietrasieńskim oraz przedstawicielami Międzynarodowego Lotniska Miami. Przeprowadzone rozmowy dotyczyły w głównej mierze rozwoju współpracy gospodarczej miasta Rzeszowa i regionu z rynkami USA, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Planowane uruchomienie przewozów towarowych cargo pomiędzy lotniskiem Rzeszów – Jasionka, a Międzynarodowym Lotniskiem w Miami stwarza dla podkarpackich przedsiębiorców szerokie możliwości eksportu, a Strefa Wolnocłowa w Miami, którą uczestnicy delegacji mieli możliwość zwiedzić oferuje liczne udogodnienia np. stałe powierzchnie ekspozycyjne w pawilonie wystawienniczym.

Podczas wizyty w Miami Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa spotkał się również z przedstawicielami polonii w USA, w tym z Konsul Honorową RP w Miami, Panią Blanką Rosenstiel, założycielką i fundatorką Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami.

Przeprowadzone rozmowy i spotkania były doskonała okazją do nawiązania wielu kontaktów i dyskusji na temat wspólnych polsko-amerykańskich przedsięwzięć.

Opracowano na podstawie: 

http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/9395,wizyta-wladz-rzeszowa-w-miami.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.