Szanowni Państwo,

W związku z prowadzoną od dnia 4 lutego zbiórką pieniędzy na rzecz ukraińskich dziennikarzy poszkodowanych podczas pracy na tzw. „Euromajdanie” bardzo prosimy o umieszczenie na Państwa portalach baneru informującego o zbiórce (w załączeniu) i odsyłającego do szczegółowej informacji dotyczącej zbiórki znajdującej się pod linkiem:

 http://www.sdp.pl/informacje/9280,zbiorka-publiczna-na-rzecz-ukrainskich-dziennikarzy,1391509896

Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do wszystkich, którzy chcieliby pomóc pobitym dziennikarzom, ale także samej Ukrainie. Koledzy Ukraińcy podkreślają, że rzetelne informowanie o sytuacji w ich kraju jest najskuteczniejszą pomocą, jaką można teraz nieść Ukrainie z zagranicy. Nie będzie to możliwe, bez sprawnego sprzętu, a przede wszystkim bez dziennikarzy!  Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

Z wyrazami szacunku,

Agnieszka Dworczyk

tel. 668 38 00 35                                                                                                 Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

ogłasza zbiórkę publiczną pieniędzy

w celu finansowego wsparcia poszkodowanych ukraińskich dziennikarzy

(decyzja MAiC nr. 65/2014)

Środki pochodzące ze zbiórki będą przeznaczone na pomoc dla dziennikarzy ukraińskich poszkodowanych podczas udziału w tzw. Euromajdanie, poprzez pokrycie kosztów związanych z procesami sądowymi dziennikarzy, naprawy uszkodzonego i zakupu nowego sprzętu dziennikarskiego oraz wsparcia dziennikarzy pozbawionych pracy i środków do życia. 

Dowolne kwoty można wpłacać na specjalnie otwarte w tym celu konto Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszawa

PKO BP 30 1020 1097 0000 7202 0257 4606

 

Wesprzyjmy ukraińskich dziennikarzy, którzy stali się celem ataków sił bezpieczeństwa! Nie zostawiajmy naszych kolegów samych. Pokażmy, że potrafimy być solidarni i że nie dajemy zgody na przemoc wobec dziennikarzy w dużym europejskim kraju!

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Bardzo prosimy o zamieszczenie informacji o zbiórce na Państwa portalach i w mediach  społecznościowych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce szczególnie wszystkich dziennikarzy i pracowników mediów. 

http://www.sdp.pl/informacje/9280,zbiorka-publiczna-na-rzecz-ukrainskich-dziennikarzy,13915098

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.