Stanisława Bylica – urodziła się w 1952 r. w Markowcach, pow. Sanok. Od 1974 r. do 1980 r. mieszkała w Sanoku. Od 1980 r. mieszka w Rzeszowie. W pracy zawodowej pomagała chorym i potrzebującym. Obecnie przebywa na emeryturze i każdą wolną chwilę efektywnie wykorzystuje. Od 2011 r. jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie, a od października tegoż roku śpiewa w chorze „Cantilena” przy UTW. Od czerwca 2012 r. jest członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Śpiewa w Grupie Wokalnej RSTK, a od stycznia 2014 r. jest członkiem zarządu RSTK. Pisze wiersze o różnej tematyce. W 2012 r. zdobyła IV miejsce na Ogólnopolskim i Polonijnym Turnieju Poetyckim oraz „Poetycki Exlibris” Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w Mielcu za wiersz „Ojczyzna”. Utwory Stanisławy Bylica zmieszczone są na portalu internetowym: pogranicze.eu a dwa wiersze „Lwów” i „Polesia czar” w kwartalniku SEMPER  FIDELIS [styczeń-marzec] 2013 r.

 IMG 5979

Drukowane są także w biuletynie RSTK „Kultura i Pieśń”. Od dziecka dzierga na drutach i szydełkiem, szyje na maszynie, haftuje, tka gobeliny małe, wykonała obrazy ze słomy.

Motto: do odważnych świat należy, co masz zrobić jutro zrób dziś, zwraca uwagę na zło.

Ogląda wystawy, chodzi na wernisaże lubi dobre filmy szczególnie dramaty oparte na faktach, ma pogodne nastawienie do życia.

 

                            

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.