W hali „Podpromie” odbyły się Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon oraz Dni Kariery – Targi Pracy, Praktyk i Staży. Obecne są czołowe uczelnie z regionu i nie tylko, ponadto szkoły policealne. Nie zabrakło na targach największej uczelni na Podkarpaciu, na której nauke pobiera ponad 20 tys. studentów. Uniwersytet Rzeszowski prezentował nowe kierunki, m.in. nanotechnologie czy mechatronikę. 

– Promujemy kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne – mówi Hubert Kawalec z Wyższej Szkoly Prawa i Administracji, która dysponuje największym stoiskiem. – Mamy m.in. strzelnicę. Zwraca też uwagę stoisko Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Na specjalnym urządzeniu można zbadać sobie… skład ciała.

– Zachęcamy do studiowania dietetyki na Wydziale Medycznym – mówi Urszula Pasieczna z WSIiZ. – Studenci czy dziekani poszczególnych kierunków opowiadają jak wyglądają studia u nas, czego można się spodziewać.

Na stoiskach Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie można sprawdzić preferencje zawodowe.

Równie dużo, a może nawet więcej osób jest na targach ofert praktyk i staży, które zorganizowała studencka organizacja AIESEC. Swoje stoiska mają znane na całym świecie firmy doradcze i księgowe EY, KPMG, Deloitte, sieci handlowe Lidl i Kaufland (na stanowiska biurowe), firmy lotnicze i informatyczne. Ta część imprezy odbyła się tylko we wtorek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.