Maria Rudnicka- poetka,  pieśniarka, hafciarka, animatorka kultury. W 2007 roku debiutowała tomikiem p.t. „Moje wędrówki”. Od tej pory napisała 17 tomików wierszy, które wydała. Są to następujące tomiki oprócz wyżej wymienionego: „Podróże moich marzeń”/2008/”Z nadzieją przez świat”/2009/, „Barwy świata”/2009/, „Żyj kolorowo”/2009/, „Otwórz serce na oścież”/2009/, „Odkrywaj piękno świata”/2010/, „Barwy miłości”/2010/, „Świat w barwach jesieni”/2010/,”Po prostu życie”/2010/,”Bądź sobą”/2011/,”Znowu wstaje nowy dzień”/2011/,”Rzeszów mój dom”/2012/,”Blisko natury”/2012/,”Z uśmiechem przez świat”/2012/,

 

„Drzwi do magicznego świata”/2013/,”Nie trzeba basie marzeń”/2013/. Napisała także książkę pod tytułem” Za głosem serca ścieżka .życia”/2013/. Trzeba zaznaczyć, że Maria pisze także teksty do piosenek. Napisała ich siedem, w tym dwie o Rzeszowie. Bierze udział w konkursach poetyckich. Pierwsze jej wiersze były prezentowane na konkursie poetyckim w Klubie” Iskierka” w Krakowie. W konkursie „ Ukryte talenty artystyczne ludzi trzeciego wieku”, zdobyła wyróżnienie specjalne w dziedzinie literackiej, za wiersze ,,Wspomnienia z dzieciństwa” i „Wspomnienia z wojny”.

 

W 2011 roku, za udział w konkursie organizowanym przez Euro Posłankę – Elżbietę Łukacijewską pod tytułem „Przekraczamy granicę”, w nagrodę pojechała na trzydniową wycieczkę do Brukseli. Dzięki temu zwiedziła Parlament.

Jest członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kole Nr 8 w Rzeszowie. Jest też wieloletnią studentką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie. Jest zaangażowana w działalność artystyczną. Pięknie ciągle

śpiewa jako solistka na imprezach organizowanych przez Klub Wojskowy i w grupie wokalnej Stowarzyszenia. Na swoich wieczorkach autorskich przerywnikami umila publiczności czas.

 

Ma wiele pasji, więc haftuje serwetki Richelieu i obrazy na kanwach. Swoje rękodzieła prezentowała na trzech wystawach w Klubie Wojskowym – w 2007,2009 i 2011 r Wystawy i występy wnoszą w jej życie wiele radości są przez Nas i czytelników podziwiane w wojskowej prasie elektronicznej { GWIR } i miesięczniku papierowym Głos

Weterana i Rezerwisty z Warszawy. Radość Marii w codziennym życiu jest spełnieniem młodzieńczych marzeń, gdzie wciąż rozwija swoje zainteresowania i pasje, wypełnia swój wolny czas i z radością dowartościowuje się na co dzień. Pani Marii życzymy dużo zdrowia i zapału do dalszej twórczej pracy artystycznej !!!

                         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.