W najbliższą środę 16 kwietnia 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się kolejna obrona rozprawy doktorskiej. Tematem pracy przygotowanej przez mgr. Andrzeja Kallausa jest „Udział osoby małoletniej w postępowaniu opiekuńczym”. WSPiA jest jedyną uczelnią w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej, która od 2011 r. posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. 

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Andrzeja Kallausa odbędzie się o godzinie 11:00, w sali konferencyjnej Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14. Promotorem pracy jest prof. nadzw. dr hab. Piotr Osowy. Recenzentami: prof. dr hab. Mirosław Nazar oraz prof. nadzw. dr hab. Andrzej Zieliński.

Będzie to kolejna obrona rozprawy doktorskiej w WSPiA. Pierwsza historyczna odbyła się w grudniu 2012 r.

– Była to pierwsza obrona rozprawy z zakresu nauk prawnych nie tylko w WSPiA, ale także na Podkarpaciu. Teraz przed nami kolejne takie wydarzenie. Pan mgr Andrzej Kallaus jest Sędzią Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Jego promotor -€“ prof. Piotr Osowy to wykładowca naszej uczelni i również doświadczony Sędzia. Mam nadzieję, że dzięki takim doktorantom, prowadzone przez WSPiA Seminarium Doktoranckie będą sprzyjać m.in. doskonaleniu orzecznictwa w naszym regionie. Jest to też kolejny przykład na to, jak uczelnia korzysta z przyznanego przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych – tłumaczy prof. Krzysztof Eckhardt, Dziekan Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie.

Dodaje, że w środę podczas Rady Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji odbędzie się głosowanie w sprawie wszczęcia kolejnego przewodu doktorskiego. Będzie to praca Pana mgr. Marcina Mazura pracownika Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, przygotowana pod opieką wybitnego karnisty prof. Andrzeja Zolla, wykładowcy WSPiA. Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Andrzeja Kallausa odbędzie się 16 kwietnia 2014 r. o godz.11.00, w sali konferencyjnej Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Jedyna niepubliczna uczelnia Akademicka w Polsce południowo-wschodniej

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest jedyną uczelnią w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. W roku akademickim 2011/2012 uczelnia uruchomiła pierwszą edycję Seminarium Doktoranckiego, trwającego trzy i pół roku. Na 50 przewidzianych miejsc zgłosiło się ponad 120 kandydatów. W tym roku rekrutacja na Seminarium Doktoranckie była bardzo podobna. Prowadzone przez uczelnie Seminarium pozwala studentom kontynuować swoją karierę naukową. Wśród uczestników Seminarium są m.in. adwokaci, prokuratorzy, sędziowie, pracownicy urzędów administracji publicznej oraz osoby zatrudnione w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego. Są to w większości osoby, które pracują zawodowo, a uczestnicząc w organizowanych przez WSPiA seminariach, będą mogły podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.