Czesław Drąg jest animatorem kultury od czterech dekad, zaś w rzeszowskim WDK- u pracuje 27 lat.

Z jego inwencji na Podkarpaciu były i są realizowane cenne inicjatywy kulturalne o zasięgu makroregionalnym m.in.: Parada Straży Grobu Pańskiego „Turki”, „Niebyleckie Kabaretowiska”, „Markowska Borynomania”, „Starych Potraw Smak i Urok” w Błażowej, „Podkarpackie Wesele” w Rymanowie-Zdroju, Międzynarodowe Jarmarki Kowalskie w Ropczycach, Podkarpacka Izba Poetów, Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej w Sędziszowie Młp., Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących o Nagrodę T. Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Czesław Drąg napisał 10 scenariuszy widowisk dla potrzeb teatrów ludowo-obrzędowych z woj. podkarpackiego. Jest konferansjerem, konsultantem i jurorem wielu cenionych przeglądów, konkursów i konfrontacji.

Czesław Drąg szczyci się jedną z największych w Polsce kolekcji wydań epopei narodowej „Pan Tadeusz” oraz wszelkich obiektów i druków związanych z arcypoematem Adam Mickiewicza związanych.

Jako zapalony kolekcjoner posiada też bogaty zbiór walorów „około filatelistycznych” związanych z postacią Jana Pawła II, którego część prezentował na wystawie w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury, czcząc kanonizację największego naszego Rodaka Wszechczasów.

                                    DSC03196  

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.