8 maja 2014 r. w Rzeszowie Mszą Świętą uczczono 69 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w kościele garnizonowym. Mszę świętą koncelebrował ks. płk Tomasz Anisiewicz.

 IMG 7931

Następnie po zakończeniu mszy św. na placu koło kościoła odbył się uroczysty apel przeprowadzony przez wojskowych. Kompania honorowa oddał salwę honorową. Zastał odczytany apel pamięci. Przedstawiciele różnych organizacji wojskowo-społecznych na czele w tym członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z jedenastu naszych kół terenu miasta Rzeszowa, składali wieńce i wiązanki pięknych kolorowych kwiatów pod tablicami pamiątkowymi, na ścianie kościoła.

IMG 7935

Przy tablicach stali żołnierze z wartą z bronią. Między czasie przygrywała nasza wspaniała orkiestra Rzeszowskiego Garnizonu. Wspomnę, że kościół garnizonowy został pięknie przez zakonnice przystrojony kwiatami i oświetlony jasnym światłem, bardzo uroczyście to wszystko wyglądało. Podczas wymarszu z kościoła ładnie prezentowały się poczty sztandarowe: wojska, policji i strażaków.

IMG 7942

 

                               

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.