Jury zachwycił występ duetu żonglującego piłkami w rytm muzyki. Tomasz Nowak i Artur Twardy z Ballwizards zostali zwycięzcami konkursu „Student ma talent” zorganizowanego przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wygrali 3 000 zł i „wieczną chwałę Rektorów”.

W finale wystąpiło 15 wykonawców m.in. zespoły muzyczne, soliści, tancerze, akrobaci. Występy mogliśmy podziwiać na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje a uczestnicy po każdym występie podbijali serca jury i publiczności. Drugie miejsce przypadło tancerzom, parze Aleksandrze i Bartoszowi Martoniom. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Widłak, która zaprezentowała pokaz taneczny w połowie z dźwiękiem i bez dźwięku. Nagroda publiczności trafiła do grupy tanecznej Gang Bros. Przewodnicząca jury Krystyna Mazurówna była zaskoczona tak wysokim poziomem. – Studenci zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi i akrobatycznymi mówiła Mazurówna, polska tancerka i choreograf. Z tego tytułu, że poziom był bardzo wysoki zostały również przyznane wyróżnienie, które dostali: Anna Pels i Mateusz Barański, Maciej Bednarz, Black Dust, Olga Zagórska, Aneta Micał i Patrycja Kloc.

Jury obradowało w składzie: Krystyna Mazurówna – polska tancerka i choreograf, Piotr Mitka – skrzypek, Michał Ziołkowski – kompozytor, Jakub Ochnio – fotograf, Delfina Przeszłowska – zwycięzca konkursu „Mam Talent”. Organizatorzy zapowiadają kontynuację projektu w przyszłym roku.

Konkurs „Student Ma Talent” to projekt mający na celu wyłonienie utalentowanych studentów z pośród podkarpackich uczelni. Podczas wydarzenia młodzież akademicka prezentowała artystyczne umiejętności, innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjalne komercjalizacyjnym.

W Gali finałowej swój talent zaprezentowali:

1. Ballwizards
2. Bednarz Maciej
3. Black Dust
4. Gang Bros
5. Gawura Sylwia
6. Hus Wioletta
7. Klisiewicz Olga i Bielak Marek
8. Martoń Aleksandra i Martoń Bartosz
9. Melody Makers
10. Napieracz Dominika
11. Pels Anna i Barański Mateusz
12. Szkutnik Katarzyna
13. UR Big Band
14. Widłak Magdalena
15. Zagórska Olga, Micał Aneta, Kloc Patrycja

DSC 0439

 

Fot. Elżbieta Międlar-Wójcikiewicz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.