Na rzeszowskim Rynku zgromadziło się ponad tysiąc a może więcej nie tylko ludowców z całego naszego województwa podkarpackiego, aby wspólnie świętować!

Głównym gościem święta był minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, lider podkarpackiej listy PSL do Parlamentu Europejskiego.

W niedzielę 18 maja br. odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe. Na pięknym Rzeszowskim Rynku zgromadziło się ponad tysiąc ludowców z różnych wsi, gmin z całego województwa podkarpackiego, aby wspólnie świętować.

Na scenie wystąpili m.in: artyści i ludowe zespoły gminy Sieniawa, z Domu Kultury w Markowej ze wspaniałymi zespołami tańca i śpiewu ludowego. Było wesoło, jak na weselu wiejskim. Na scenie wystąpiły również, pięknie wystrojone dzieci i młodzież rzeszowskich szkół.

Jak już wspomniałem, publiczność miasta Rzeszowa dopisała, wszyscy chwalili dania smakowe, serwowane przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Sieniawa i Markowej. Pięknie spisał się swoimi występami zespół artystyczny tańca i kapela ludowa – grali i śpiewali wesoło a publiczność nagradzała brawami.

IMG 8565

                                 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.