Jakub Pacześniak (ur.1974 r.) wydał arkusze poetyckie „Ich pięć” (2000) i „Zbiór wierszy” i „Własny rachunek” ( Kraków 2001). Przetłumaczył na język polski m.in. „Auteczko” Bohumila Hrabala (Kraków 2003, 2009). Wiersze, krótkie prozy i przekłady publikował w „Twórczości”, „Dekadzie literackiej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczypospolitej”, „Halarcie”  i „Nowej Okolicy Poetów”. 

Z wykształcenia polonista i bohemista, pisze doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował jako nauczyciel literatury i języka polskiego na Uniwersytetach w Ołomuńcu i Budapeszcie, obecnie w Bańskiej Bystrzycy.

Obecne spotkanie z Jakubem Pacześniakiem odbyło się w dniu 22.05.2014 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w Klubie Turkus przy  zebranej publiczności: poetów, malarzy, nauczycieli i osoby zainteresowane, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Rzeszowie.

Nastrojowa dyskusja przy świecach i muzyce gitary. Spotkanie z poezją przyniosło wiele zadowolenia wśród zebranych.

Życzymy poecie Jakubowi Pacześniak dalszych sukcesów w tworzeniu i pisania wierszy oraz twórczej pracy na Uniwersytetach na Słowacji i Czechosłowacji, wspominając o naszej ukochanej Polsce!

J Paczesniak

 

                       

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.