Na rynku wydawniczym ukazał się kolejny tomik ALMANACHU „A DUCH WIEJE KĘDY CHCE”, niezwykłe dzieło utrwalające i propagujące współczesną poezję religijną i patriotyczną. Redaktor tego POLSKIEGO PSAUTERZA, Marian Stanisław Hermaszewski, w tym roku wydał Jubileuszowy dwudziesty piąty tomik. Znalazły się w nim wiersze Anny Kocór z Hermanowej i na tę okoliczność w dniu 8 maja 2014 r. w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie odbyło się spotkanie z Jej poezją religijną. Spotkanie przygotowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, akcji organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Podkarpacia. Był to wieczór zaczarowany muzyką i pieśniami religijnymi w wykonaniu chóru Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Tyczynie pod dyrekcją Diany Hałoń i akompaniamencie na gitarze Mirosława Leniarta. 

„Gdziekolwiek spojrzysz tam jest On, w powiewie wiatru i biciu serca” – śpiewali uczniowie z olbrzymim uczuciem i zaangażowaniem. Rozmowa poetki ze zgromadzoną publicznością dotykała najbardziej czułych problemów w odniesieniu do współczesnego człowieka. Na spotkanie przybyła rodzina poetki, przedstawiciele lokalnej społeczności i władz miasta Tyczyna, a wśród nich Zofia Domino prezes TMZT, radny Eugeniusz Malak, dyrektor MiGBP Alicja Kustra, dyrektor Gimnazjum Bożena Żurawska. Wśród Gości przedstawiciele Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, prezes Józef Kawałek, Alicja Borowiec, Maria i Kazimierz Wiśniowscy, Jadwiga Kupiszewska.
            Poetce, również członkini RSTK, prezes wręczył okolicznościowy DYPLOM, a Kazimierz Wiśniowski zagrał pięknie na ustnej harmonijce „Barkę” i z rzewną nutką pieśń Maryjną „Po górach, dolinach”.
            W wierszach Anny, pełnych ciepła i miłości do Boga, odnajdujemy urok przydrożnej kapliczki, zieleń otaczającej przyrody, szacunek dla pracowitego dnia, rodzinnego szczęścia i chęci niesienia pomocy innym. Na zakończenie poetka odczytała z tomiku „A Duch wieje kędy chce” kilka wierszy, które wywarły na Niej wrażenie.
            „Leć muzyczko do Niebiańskiej Krainy, powiedz Bogu, że Go wielbimy” – zaśpiewał pięknie na bis młodzieżowy chór. Wyjeżdżaliśmy z Tyczyna, z Centrum Dziedzictwa Kulturowego, radośni, przepełnieni muzyką i wartościowym słowem oraz zaproszeniem przez prowadzącą placówkę, panią Zakię Cieślicką Majke, na kolejne spotkania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.