W Rzeszowie ustanowiony został rekord Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki na wolnym powietrzu. W zabawie udział wzięło 372 uczestników. Wśród 372 uczestników tej historycznej, bo pierwszej na świecie zgłoszonej takiej próby znajdowali się znakomici siatkarze – Kubańczycy Wilfredo Leon i Yoandry Diaz oraz Zbigniew Bartman. Próba odbywała się na placu eventowym Millenium Hall i polegała na jednoczesnym podbijaniu piłki w ciągu trzech minut w dowolny sposób przez jak największą liczbę osób. Każdy, kto uczestniczył w tym wyjątkowym wydarzeniu otrzymał niebieską koszulkę. Na placu zrobiło się niebiesko.

To nie było bicie rekordu, a jego ustanowienie. Organizatorzy bowiem jako pierwsi zgłosili taką próbę. I niedługo zapewne zostaną wpisani do księgi, chwilę po tym, jak prześlą do Londynu wszystkie zgłoszenia uczestników. A było ich niemało, bo 372 osoby, które na placu eventowym w Millenium Hall w niedzielne popołudnie jednocześnie odbijały piłkę do siatkówki.

Wszyscy byli ubrani na niebiesko, w pamiątkowe koszulki, które otrzymali od organizatorów. Wśród nich były gwiazdy siatkówki: dwaj Kubańczycy Wilfredo Leon (Zenit Kazań) i Yoandry Diaz, a także były reprezentant Polski i były siatkarz Asseco Resovii Zbigniew Bartman.

Ustanowienie rekordu odbyło się podczas wielkiego finału siatkarskiego Pucharu Rodzinnego. W finale w kategorii seniorów ProSport Czudec pokonało 2:0 Rodzinkę RTS ze Stalowej Woli, a w kategorii młodzieżowej Seven Days Stalowa Wola ograło GIM 8 Rzeszów także 2:0.

Organizatorami imprezy były Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Fundacja „Bliźniemu Swemu”.

068

Wśród uczestników bicia rekordu Guinnessa rozlosowano dwa tablety. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.