W dniu 20 czerwca 2014 r. zebraliśmy się w Klubie Wojskowym w Rzeszowie, oczekując na wyjazd na zawody strzeleckie w Nowej Dębie, autobus przyjechał, został wypełniony do ostatniego miejsca, przez weteranów i rezerwistów i o godzinie 8 rano wyjechaliśmy na zawody. Po godzinnej wycieczce zawitaliśmy na Bojowej Strzelnicy Piechoty w Bojanowie – Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, gdzie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Obronnych Rzeszowskiej Organizacji Wojewódzkiej Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

IMG 9545

Zawody rozegrano w grupie żołnierzy w stanie spoczynku oraz żołnierzy rezerwy. W obu grupach przeprowadzono klasyfikację zespołową oraz indywidualną. Grupa żołnierzy w stanie spoczynku rywalizowała w konkurencji strzelania z pistoletu wojskowego wz. P-83 na odległość 25 m. Żołnierze rezerwy zmierzyli się w trójboju, który składał się z trzech konkurencji: strzelania z pistoletu wojskowego wz.P-83, strzelania z kbk-Ak na odległość 100 m., rzut granatem ćwiczebnym na celność do okopu.

W kategorii żołnierzy w spoczynku zespołowo najlepszym się okazał zespół wystawiony przez Koło nr. 12 reprezentowany przez Adama Kulawiuka, Marka Barana oraz Franciszka Bryłę. II miejsce zdobył zespół reprezentowany przez Koło nr. 1. Na III miejscu uplasował się drugi zespół wystawiony przez Koło nr. 12. W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Adam Kulawiuk z wynikiem 95 pkt. na 100 możliwych do zdobycia reprezentujący Koło nr. 12. Kolejne miejsca w kolejności zajęli Józef Pado reprezentujący Koło nr.1 oraz Marek Baran również reprezentujący Koło nr. 12.

W kategorii żołnierzy rezerwy zespołowo najlepszym okazał się zespół reprezentowany przez Koło nr 14 w składzie: Adam Hołota, Krzysztof Sałek, Włodzimierz Grabowski, II lokatę zdobyło Koło nr.1. III miejsce wywalczył zespół mojego Koła nr.2. W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Robert Słyk reprezentujący Koło nr.1, II miejsce zdobył Adam Hołota reprezentujący Koło nr. 14, na III miejscu został sklasyfikowany Krzysztof Sałek reprezentujący również Koło nr. 14.

IMG 9581

W podsumowaniu przeprowadzonych zawodów prezes naszej organizacji płk Józef Mroczka pogratulował medalistom zdobytych lokat, wręczył im pamiątkowe puchary i dyplomy. W dalszej części podziękował organizatorom oraz dobrej obsłudze OSPWL za sprawne, bezpieczne przeprowadzenie całości zawodów strzeleckich, wyraził swoje uznanie dla wszystkich jej uczestników za stworzenie miłej, życzliwej atmosfery.

IMG 9555

Na zakończenie zawodów strzeleckich, zostało urządzone ognisko, gdzie piekliśmy smaczne – pachnące kiełbaski.

Do Rzeszowa wszyscy powróciliśmy zadowoleni ze swoich sukcesów strzeleckich na strzelnicy wojskowej w Nowej Dębie. Zdjęcia po części ukazują przebieg zawodów strzeleckich. Pozdrawiamy wszystkich uczestników zawodów strzeleckich!