W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie przy ulicy 3-go Maja, policjanci z Rzeszowa zorganizowali piknik bardzo ciekawie i pomysłowo z troską o publiczność, dzieci i młodzież i starsze osoby. Na powyższą uroczystość – piknik niespodziewanie przybyło dużo osób nie tylko z naszego miasta Rzeszowa, ale spotkałem także osoby z podrzeszowskiej wsi. Każdy z nas podglądał pracę policji, którzy chętnie udzielali dobrych informacji. Podczas, odwiedzający policyjny piknik w pomieszczeniach i na placu muzeum przygotowano – ukazano pracę w laboratorium kryminalistycznym, jak powstaje portret pamięciowy, jak zdejmuje się odciski palców czy jak odkrywamy ślady na miejscu przestępstwa z pomocą wyszkolonego pieska na zdjęciu.

 IMG 0204

Dzieci malowały różne rysunki na konkurs malarski, gdzie kilka dziewczynek otrzymało nagrody – dyplomy uznania na podium wręczone przez komendanta przy licznych oklaskach publiczności – dzieci, młodzieży i dorosłych. Na piknik z mamą przybył najmłodszy chłopczyk/ na zdjęciu/.

IMG 0229

Były dwa duże, piękne konie a ujeżdżane przez młode policjantki z Rzeszowa, które na koniach się pięknie prezentowały. W ciągu każdego dnia patrolują rozległe tereny Rzeszowa np. koło  Wisłoka, okolice ogrodów działkowych czy pobliskich wsi i przyległe tereny do miasta Rzeszowa.

 Dzieci malowały kolorowanki o tematyce różnej, wymyślonej przez siebie, potem mogły swoje prace wziąć do domu i pochwalić się babci, dziadkowi i w szkole – przedszkolu. Z policjantkami można było rozmawiać na temat pracy komputera czy obróbki zdjęć, kto może zostać policjantem – policjantką – wykształcenie zobowiązuje.

Dzieci, które za swoje prace rysunkowo – malarskie, kolorowe, otrzymały nagrody a wręczył je – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji insp. Andrzej Sabik i Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie – Bogdan Kaczmar, były brawa.

 IMG 0263

Oglądaliśmy robota podczas pracy, sterowanego z oddali, robot pirotechniczny podejmuje niebezpieczne przedmioty. Ładnie się prezentował ambulans ratunkowy – to specjalistyczna karetka, jaką ma nasza podkarpacka policja. Wysłuchaliśmy, na czym polega praca policyjnego psa, wyszkolonego w poszukiwaniu ładunków wybuchowych. Przewodnik opowiedział o młodym, ale zdolnym owczarku belgijskim, nazywającym się Leser.

IMG 0276

Wszystkim policjantom Ziemi Rzeszowskiej, życzymy dużo zdrowia, wytrwałości  w   bezpiecznej, trudnej na co dzień pracy !

 

                                IMG 0180

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.