W niedzielę, 3 sierpnia br., w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (przy ulicy 3-go Maja) odbył się udany i dobrze zorganizowany wielki piknik strażacki, organizowany wspólnie z Komendą Miejską Straży Pożarnej w Rzeszowie. Piękna słoneczna pogoda dopisała, co sprawiło, że rodzice z małymi dziećmi tak licznie przybyli na powyższą uroczystość. Przyszła również młodzież starsza  i mieszkańcy miasta. Na gości czekało wiele atrakcji, w tym pokazy sprzętu strażackiego: specjalistyczne pojazdy, drabiny strażackie długie, sprzęt ratownictwa drogowego, były pokazy sprzętu gaśniczego.

Strażacy zaprezentowali specjalistyczne ubiory a stosowane przez straż pożarną podczas gaszenia pożarów czy niebezpiecznej powodzi. Pokazom dla publiczności towarzyszyła pięknie – estetycznie wykonana wystawa zabytkowego sprzętu gaśniczego, którą jeszcze spotykamy w naszych remizach Ochotniczych Straży Pożarnych na wsi. Oglądaliśmy odznaki pożarnicze, które nie jeden z nas je posiada i kiedyś został odznaczony za dobrą pracę społeczną na rzecz wsi i OSP.

IMG 1024

Dla przybyłych gości strażacy organizowali konkursy dla dzieci i rodziców, jak strzelanie do celu z hydronetki wodnej oraz ręcznej pompy gaśniczej, oglądnęliśmy pokaz wiązania węzłów na sznurze – coś z marynarki wojennej- przez marynarzy. Tor przeszkód  cieszył się powodzeniem wśród młodzieży. Można było oglądać także sprzęt ratunkowy używany podczas wypadków drogowych przy ratowaniu ludzi zakleszczonych w samochodach. Bardzo podobała się dzieciom zasada udzielania pierwszej pomocy, próbowali robić sztuczne oddychanie na osobie sztucznej piersi – tułowia człowieka.

                       IMG 1077

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.