Piotr Krupa – znany fotografik, prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego w Rzeszowie, od najmłodszych lat interesował się lotnictwem, swoje zawodowe życie związał z paralotniarstwem, fotografując z lotu ptaka krajobrazy i zjawiska przyrodnicze, za co został wyróżniony w konkursach „National Geographic”. Od siedmiu lat osiąga również sukcesy sportowe w konkurencji paralotniarskiej z uwzględnieniem Kryteriów Nawigacji, ekonomii i precyzji lotu. 

Swoje pasją zafascynował też swoją córkę Agnieszkę, która w wieku 15 lat zrobiła kurs paralotniarski i od tego czasu razem z tatą, czyli od siedmiu lat bierze udział w zawodach i wspólnie z ojcem osiągają paroletnie sukcesy. Ma 100 % zaufania do swojego pilota i wie, że z nikim innym nie czuła by się bezpieczniej, zdając sobie sprawę z tego, że sport ten niesie pewne ryzyko. Ale krzywdę można sobie też zrobić jeżdżąc samochodem czy na rowerze, jeżeli nie przestrzega obowiązujących zasad.

 Agnieszka, na co dzień studiuje grafikę, a w uprawianym przez siebie sporcie czyli rodzinnym, spełnia rolę nawigatora, sprawdza loty z wykorzystaniem mapy, precyzja – np. celność lądowania, ekonomia- gospodarowanie paliwem na wyznaczonej trasie nad ziemią niżej lub wyżej.

 W czerwcu 2014 r. zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski, a 6 sierpnia br. wyjechali na kilka dni, na mistrzostwa świata, z myślą, że ponownie sięgną po paralotniarskie sukcesy na Węgrzech.

Życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji ze swoich osiągnięć no i kto wie, może medalu na Paralotniarskich Mistrzostwach Święta organizowanych na Węgrzech!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.