W październiku rusza Mały Uniwersytet Rzeszowski oraz pilotażowa interaktywna wystawa Centrum Nauki „Eksploratorium”.

11 października 2014 r. w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Pigonia 1 odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim (MUR). Rekrutacja na rok akademicki 2014/15 będzie prowadzona w dniach 8-13 września b.r. (dokładne informacje na stronie www.mur.ur.edu.pl).

Inauguracja MUR połączona będzie z otwarciem interaktywnej wystawy „Jak i dlaczego?”. Ekspozycja dotyczyć będzie kilku dziedzin nauki, ze szczególnym uwzględnieniem nauk biologicznych, w tym wiedzy o budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka.

Wystawa będzie zalążkiem Interaktywnego Centrum Nauki „Eksploratorium”, będącego wynikiem współpracy Stowarzyszenia ExploRes i Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach konsorcjum URiSE. Wystawę objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Rzeszowa.

Wystawa dostępna będzie przez okres co najmniej kilku tygodni. Przewidywana jest możliwość zwiedzania zarówno dla grup zorganizowanych w dni powszednie, jak i dla osób indywidualnych w weekendy. Dokładny harmonogram zostanie podany w połowie września, wtedy też ruszą zapisy dla grup zorganizowanych.

Fot. mgr Jerzy Ruciński – pracownik CSiR

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.