W dniach 3 – 14.09.2014 r. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował piękną wystawę prac uczestników Szkoły Rysowania i Malowania Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Uczestnicy wystawy: Elżbieta Borusowska , Renata Dietrich, Maria Dusiłło, Teresa Frań, Teresa Machała, Joanna Niedźwiedzka, Małgorzata Stańda i Anna Szepelak.

IMG 1885

Na otwarcie wystawy przybyło wiele osób – ze świata malarzy i osoby interesujące się malarstwem z miasta Rzeszowa.

Szkoła Rysowania i Malowania rozpoczęła działalność w 2009 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Uczestnicy szkoły na cotygodniowych zajęciach doskonalą sprawność warsztatową i artystyczną pod kierunkiem grafika i pedagoga Damiana Waliczka.

IMG 1842Swoje prace prezentowali na wielu konkursach, przeglądach i wystawach zbiorowych zdobywając nagrody i wyróżnienia m.in. w Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Przemyślu na wystawach z cyklu „ Kobiece inspiracje” w Przemyślu – 2010,2011 r., w Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej „Patrząc i widząc” w Głogowie Małopolskim – 2011 r. oraz na Wojewódzkiej Wystawie Akwareli im. Mariana Strońskiego „Ściana Wschodnia” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

IMG 1845

 Każdy rok działalności Szkoły wieńczyła  wystawa prac prezentowana w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Prezentacja w Wojewódzkim Domu Kultury jest szóstą zbiorową wystawą prac pozostałych na spotkaniach.

 

Uczestnikom pięknej wystawy, życzymy dalszych sukcesów artystycznych w malowaniu, dalszym kształceniu się i rozwijanie tradycji malarskich z jakich słynie właśnie Jarosław !

IMG 1912

 

                          

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.