W dniu 31.08.2014 r. w Katedrze Rzeszowskiej, o godz. 11.00, odbyły się Dożynki Diecezjalne. Ks. biskup powitał delegacje z wieńcami z poszczególnych naszych parafii oraz rozmawiał z delegacjami dożynkowymi, przy okazji został zaproszony do odwiedzenia poszczególnych parafii.

IMG 1956

Szczególnie gospodynie poszczególnych zespołów były pięknie wystrojone na ludowo. Jeżeli chodzi o wieńce dożynkowe to, co roku są artystycznie piękniejsze i pomysłowe, kolorowe, wykonane widocznie przez artystów malarzy z danej miejscowości – wsi.

Było, co oglądać, podziwiać i chwalić piękno i zdolności naszych gospodyń wiejskich, a szczególnie ich pracowitość w gospodarstwach rolnych naszej Diecezji Rzeszowskiej. Dla upiększenia naszych dożynek, gospodynie z różnych zespołów śpiewaczych, wystąpiły z programem słowno-muzycznym, w większości młodzieży i kobiet i kapeli ludowych. Następnie o godz. 12.00 msza św. dziękczynna, podczas której gospodynie wręczyły piękny wieniec dożynkowy z ojcem świętym dla Kurii Rzeszowskiej.

IMG 1942

W niedzielę, 7 września 2014 r., gospodynie z najpiękniejszym wieńcem pojechały na centralne dożynki do Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie we mszy św. brał udział – uczestniczył ks. biskup Edward Białogłowski. Na zdjęciach widzimy nasz wieniec dożynkowy z Ojcem św. i zdjęcia z uroczystości na Jasnej Górze w Częstochowie. 

                          

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.