Zespół „ŁĘCZANIE” powstał w styczniu 2004 r. „Łęczanie” działają przy Stowarzyszeniu Kulturalno- Rekreacyjnym „ JEDNOŚĆ” w Łękach Dukielskich, a kierownikiem zespołu jest Henryk Kyc. Zespół liczy 26 członków.

Repertuar zespołu to pieśni biesiadne i ludowe rodzimego regionu, a także pieśni słowackie, czeskie, ukraińskie, łemkowskie, bojkowskie i węgierskie. Posiada również szeroki repertuar pieśni religijnych, patriotycznych i kolęd, które jako chór – wykonuje podczas uroczystości i świąt religijnych w kraju i zagranicą.

Dotychczas zespół „Łęczanie”, mimo krótkiej swojej działalności wystąpił ponad  180 razy. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Chleba w Mińsku Mazowieckim, Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych w Tyczynie i Przeglądu Muzyki Ludowej KROPA.

IMG 2540

Zespół „ Łęczanie” wielokrotnie koncertował na Ukrainie, m.in. we Lwowie, Drohobyczu, Samborze, Borysławiu, na Węgrzech, m.in. w Budapeszcie i w powiecie Svidnik na Słowacji, a także w dalekim Trebisovie i Kamience.

IMG 2534W styczniu 2011 r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę w studio Polskiego Radia Rzeszów, na której jest 28 utworów w 6 językach. „Łęczanie” pięknie prezentowali się na scenie w Boguchale uzyskując huczne oklaski i bisy od zebranej publiczności.

Życzymy dalszych udanych występów dla publiczności wsi Polskiej!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.