Zarząd Wojewódzki Związku Pszczelarzy w Rzeszowie zorganizował X Podkarpackie Święto Miodu, które odbyło się 11 października 2014 roku na terenie obiektów Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Imprezą interesowali się: radio, telewizja i prasa, co wpłynie zapewne na promocję – popularyzację dobrego miodu z pasiek woj. Podkarpackiego jak również pszczelarze przyjechali z woj. lubelskiego, krakowskiego, przez swoje wspaniałe miody i inne wyroby pasieczne – dobrze się zaprezentowali, co ukazują zdjęcia. 

IMG 2672

Wśród pszczelarzy rozwinęły się szczere rozmowy i dyskusje z pszczelarzami innych terenów Polski. Wpłynie to na rozwój dalszej działalności pasiek i pszczelarstwa. Tegoroczna organizacja również była dobra ze strony władz Związku Pszczelarskiego i pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

 IMG 2674

O godz. 10.00 Stoiska pasieczne rozstawione w holu Urzędu i na polu – pogoda piękna, słoneczna dopisała – goście – parafianie z kościoła Bernardynów po Mszy św. prosto ruszyli do stoisk pszczelarskich po zakupy dobrego, taniego miodu prosto od pszczelarzy.

Godz. 10.00 Powitanie gości i uroczyste otwarcie X Podkarpackiego Święta Miodu z udziałem: Marszałka Woj. Podkarpackiego, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie i wystąpienie zaproszonych gości. 

Wręczenie odznaczeń związku przez Prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego. Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu ,,Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2014 r.

Ogłoszono wyniki konkursu: Producenci miodów pitnych i wspaniałych nalewek miodowych.

O godz. 11.30 miód i inne produkty pszczele w profilaktyce i leczeniu – wykład prof. dr. hab. Ryszarda Czarneckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Godz.13.00 Przerwa na degustacje- potraw i napojów przygotowanych na bazie miodu.

Godz.13.30 wykład – Apiterapia, a zdrowie człowieka- wykład prof. dr. Hab. Ryszarda Czarneckiego.

Godz. 14.15 – Aktualne problemy pszczelarstwa w UE i na Podkarpaciu – wystąpienie Tadeusza Sabata Prezydenta PZP i Romana Bartonia Prezesa WZP w Rzeszowie.

 

Godz.15.00 – Ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”.

Godz. 16.00 – Zakończenie X Podkarpackiego Święta Miodu. Wspomnę, że w trakcie Święta, było prowadzenie kiermaszu miodów, pozostałych produktów pszczelich oraz sprzętu i urządzeń pasiecznych. 

                              IMG 2670

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.