Z okazji „Dnia Nauczyciela” kierownictwo Politechniki Rzeszowskiej, Dział Socjalny, zorganizowało spotkanie dawnych pracowników – obecnie emerytów w stołówce studenckiej z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”. Spotkanie było bardzo przyjemne, radosne i ożywione serdecznymi rozmowami – wspomnieniami pracy na różnych wydziałach i rozbudowanej obecnie Politechnice Rzeszowskiej. Owoce pracy dzisiaj widać na tej wspaniałej Uczelni, która wykształciła przez lata wiele tysięcy inżynierów w różnych specjalnościach a dzisiaj pracujących w różnych zakładach całej Polski i zagranicami – w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i wielu innych państwach świata. Na zdjęciach ukazuję występy i część publiczności naszych emerytów.

IMG 2335

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” to reprezentacyjny zespół artystyczny Politechniki Rzeszowskiej i miasta Rzeszowa. Powstał w listopadzie 1969 roku. W skład zespołu liczącego ponad 100 osób, wchodzą cztery grupy taneczne, grupa wokalna oraz kapela a jego człon stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej. W swoim repertuarze zespół reprezentuje głównie folklor rzeszowski, polskie tańce narodowe oraz tańce i przyśpiewki regionów południowej i wschodniej Polski. Do chwili obecnej „Połoniny” dały około 2000 koncertów w kraju i zagranicą, spotykają się z gorącym przyjęciem publiczności i wieloma pochlebnymi recenzjami prasowymi.

IMG 2393

Jest to wynikiem wysokiego poziomu artystycznego wykonawców, połączonego z temperamentem i żywiołowością polskich tańców i pieśni. Odniesione sukcesy sytuują „Połoniny” w czołówce polskich zespołów pieśni i tańca.

IMG 2339

Podczas ostatniego spotkania naszych nauczycieli i emerytów w stołówce studenckiej z okazji Dnia Nauczyciela hucznie oklaskiwaliśmy wspaniałe występy zespołu z Politechniki Rzeszowskiej!

                     

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.