Tadeusz Masłyk, poeta, plastyk i dziennikarz. Debiut literacki miał miejsce w programie III Polskiego Radia w 1982 roku. Dotychczas wydał tomiki poetyckie ,,To kocham” (1998), „Azavia” 2001, „Krok do jedności” (2013). Niniejszy tomik jest kolejną pozycją w jego dorobku poetyckim.

IMG 2871

Drukuje wiersze w almanachach oraz prasie regionalnej i ogólnopolskiej. Organizator licznych warsztatów literackich. Członek stowarzyszeń literackich( Brzozów, Krosno, Rzeszów).  Współzałożyciel Grupy Twórczej „iN – Ti„ (1985r.) w Brzozowie skupiającej plastyków i poetów. Plastyką (grafika, rysunek, prace olejne) i rzeźbą zajmuje się od 1982 roku. Pierwszą indywidualną wystawę prac olejnych miał w Krakowskim Domu Kultury „Krakus”. W dorobku ma siedemnaście wystaw indywidualnych, między innymi w Iwoniczu Zdroju, Krośnie, Warszawie oraz w USA, jak i ponad sto pięćdziesiąt wystaw zbiorowych.

Organizator wielu plenerów malarskich i rzeźbiarskich. Dwukrotnie utworzył i prowadził „Galerię jednego obrazu w Brzozowie”. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą. Artykuły głównie w kulturze i plastyce, publikuje w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. Całokształt jego twórczości był wielokrotnie prezentowany w mediach krajowych oraz w USA.

IMG 2872

W Osiedlowym Domu Kultury na Baranówce, prezentował swoje piękne – urokliwe obrazy i poezję – otrzymał duże oklaski od publiczności.

Naszemu artyście z pod brzozowskiej wsi, życzymy dalszych sukcesów artystycznych i wiele pięknych wystaw w kraju i zagranicą.

                      IMG 2881

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.