W dniu 28 stycznia 2015 w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej z Krakowa pt. „W stronę ciszy”. Na wstępie z pięknym koncertem wystąpił zespół muzyczny z Rzeszowa. Wystawę otworzył J.E. Ks. Bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski.

 IMG 4659

Teresa Kotkowska- Rzepecka urodziła się w 1948 roku w Słoneczniku na Warmii. Studiowała na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. W. Taranczewskiego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1973 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem, następnie podjęła pracę pedagogiczną na Wydziale Malarstwa. Jako profesor zw. prowadzi pracownię malarstwa oraz sprawuje opiekę nad doktorantami.

 IMG 4696

Uprawia malarstwo, zorganizowała 47 indywidualnych wystaw, m.in.: w Olsztynie, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Radomiu, Kielcach, Opolu, Szydłowcu. Uczestniczyła w ponad 190 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: w Wielkiej Brytanii, Francji, na Węgrzech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Irlandii, Ukrainie, Niemczech, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Toruniu, Rzeszowie, Wrocławiu.

 

Była wielokrotnie odznaczana nagrodami artystycznymi oraz siedmiokrotnie otrzymywała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Prace znajdują się w zbiorach muzealnych na terenie kraju oraz w kolekcjach prywatnych za granicą. W 2005 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.

IMG 4671

Na wystawę przybyli licznie goście, artyści malarze z miasta Rzeszowa oraz księża z biskupami. Atmosfera była serdeczna, powiązana z przyjaźniami dawnych lat licealnych – szkolnych. Życzymy naszej profesor Teresie Kotkowskiej- Rzepeckiej dalszych sukcesów w malarstwie i dobrego zdrowia. Zdjęcia ukazują atmosferę podniosłych uroczystości na wystawie.

IMG 4657

                               

 IMG 4703

                        

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.