Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował 43. Wystawę Zbiorową Kobiecej Grupy Plastycznej „ DROGA „

IMG 5267Najnowsza wystawa Kobiecej Grupy „Droga” jest zarówno kolejną prezentacją stanowiącą wspólną  płaszczyznę do eksponowania własnego  dorobku twórczego, jak i motywacją do konkretyzowania i udoskonalania warsztatu.

Stąd cyklicznie organizowane wystawy są przede wszystkim zbiorową prezentacją różnych styli i technik plastycznych ujawniających typowe i rozpoznawalne dla każdej z autorek tendencje estetyczne definiowane w oparciu o konkretny temat.

Tak jest w przypadku aktualnej prezentacji odwołującej  się do motywu kobiecości, a więc podejmującej jeden z najbardziej spopularyzowanych w powszechnym odbiorze, a zarazem nieograniczony temat, jakim jest kobieta i idąca za tym hasłem mnogość skojarzeń.

– W konsekwencji jest to motyw ujęty w kontekście twórczym tak samo może budzić konkretne skojarzenia, jak również stanowić nie wyczerpane źródło inspiracji, daleko odchodzących od bezpośrednich nawiązań i symboli – powiedziała Katarzyna Jurek-Decowska.

Wystawa czynna jest od 3 – 12 marca 2015 r.

IMG 5302 Prace swe na wystawie prezentowali: Anna Baran, Krystyna Gniewek, Katarzyna Jurek-Decowska, Maria Wiktoria  Mostek, Krystyna Niebudek, Maria Paszczyńska, Janina Panek-Wojno, Małgorzata Polit, Anna Solecka, Danuta Turbacz, Dorota Wojtanowska i Kinga Ziobro-Działo.

IMG 4901

Wszystkim artystkom życzymy dalszych, twórczych sukcesów w pięknym Waszym malarstwie ! Dużo nagród !!!                        

                                              

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.