W Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie został zorganizowany wernisaż wystawy malarstwa Łukasza Gila pt. „Pytając o człowieka”. Wystawę otworzył J.E. Ks. Bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski w 18 marca 2015r. o godz. 18.00 w Auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie przy ulicy Zamkowa 4.

SAM 5569

Frekwencja przybyłych gości duża, szczególnie studentów Wydziału Sztuki Rzeszowskiego Uniwersytetu, zaproszonych gości z miasta Rzeszowa i z terenu woj. Podkarpackiego. Dyskusja wspaniała, ożywiona o tematyce malarstwa w kraju i zagranicą.

Łukasz Gil urodził się w 1982 r. w Rzeszowie. Ukończył Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (Dyplom z wyróżnieniem w 2010 r. w Pracowni Malarstwa Prof. Stanisława Białogłowicza). Od 2010 r. pracuje na godzinach zleconych na Wydziale Sztuki UR w Zakładzie Malarstwa. Od 2012 doktorant na kierunku Sztuki Piękne Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Swoje prace prezentował na 15 wystawach indywidualnych w Polsce (Rzeszów, Kraków, Warszawa i wielu innych miastach w Polsce) i zagranicą. Jest organizatorem i koordynatorem 8 wystaw zbiorowych i przeglądów artystycznych. Autor scenografii do dwóch przedstawień w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Laureat nagród stypendiów artystycznych. Od 2010 r. należy do ZPAP Okręgu Rzeszowskiego. Od 2011 r. należy do Grupy Artystycznej Młodzi Sztuką działają przy ZPAP w Warszawie. Panu Łukaszowi Gilowi, życzymy dalszych sukcesów artystycznych w trudnym ale pięknym malarstwie w kraju i zagranicą !!!

                 IMG 5570

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.