Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, przed świętami, zorganizowano udany kiermasz wielkanocny, i włączając artystów do twórczej działalności wystawniczej swoje dziełka, które podziwialiśmy z dużym zainteresowaniem.

W godzinach od 10.00 do 16.00 wielkanocne stoły w ilości 10–ciu rozstawione w sali wystawowej obrazów malarzy rzeszowskich, które podziwialiśmy z przybyłymi mieszkańcami miasta Rzeszowa. Wystawione stoły na kiermaszu kusiły bogactwem dekoracji, kolorów i zapachów oraz uśmiechem artystek ludowych z podrzeszowskich wsi. Pozwalały poczuć szczególną atmosferę świąt wielkanocnych o czym informują – ukazują zdjęcia.

IMG 5743

Gospodyni z ziemi przemyskiej miała pomysłowe, piękne pisanki, takie jak kiedyś prezentowały nasze babcie ze Lwowa. To wszystko co widzimy na zdjęciach było dostępne i nie drogie dla kupujących.

IMG 5741

Wspomnę, że w Domu Kultury w Błażowej odbył się podobny kiermasz świąteczny dla publiczności miasta a prezentowały się gospodynie – artystki ze wsi gminy Błażowa pow. rzeszowskiego. Cieszy Nas aktywność gospodyń wiejskich w społeczno – kulturalnej działalności, myślę, że wójtowie powinni pomagać w opłacaniu instruktorów i zabezpieczeniu pomieszczeń na zebrania dla gospodyń i działalność kulturalną/zespoły śpiewacze i kapele ludowe.

                        IMG 5751

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.