Organizator wystawy Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, gdzie Przewodniczącym komisji artystycznej był mgr Leszek Kuchniak oraz osoby w komisji ocenili obrazy: I nagroda – otrzymał Zygmunt Zbłyszcz z Gwoźnicy Górnej – praca pt.” Pejzaż”, II nagroda – Katarzyna Oczoś z Krosna – praca pt. „ Dziewczynka z kurą i kozą”. III nagroda _ Ewa Wolak z Przemyśla – praca pt. „ Portret Marii”.

 

Wyróżnienia otrzymali:

a)Danuta Czebotar z Tyczyna – praca „ Las sosnowy”;

b)Janina Jurek z Pogwizdowa – praca pt.” Moja jesień”;

c)Maria Makowiecka z Sośnicy – praca pt. „ Przedwiośnie”;

d)Katarzyna Sycze Stalowej Woli – praca pt. „ Na stole”;

e)Iwona Szmist z Szczepańcowej – praca pt. „ Nie wiem;

f)Anna Szepelak z Jankowic – praca pt.”Moje Jankowice”;

g)Jacek Śliwka z Rymanowa Zdroju- praca pt.”Beskidzka Wioska”;

h)Agata Antonina Walciszewska z Iwonicz- praca pt.”Burza śnieżna”.

IMG 5646

Jury wyraziło pełne zadowolenie z rosnącego zainteresowania uczestników Wystawą Malarstwa Nieprofesjonalnego oraz ze zwiększającej się z roku na rok liczby chętnych wśród artystów, którzy amatorsko zajmują się malarstwem.

Zauważa się olbrzymią różnorodność nadesłanych prac oraz wielorakość podejmowanych tematów malarskich od pejzażu poprzez portret do martwej natury oraz różnych rozwiązań formalno- kompozycyjno-kolorystycznych. Jury szczególną uwagę zwróciło na samodzielne prace, płynące prosto z duszy i serca. Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny udział w Wystawie oraz gratulacje osobom nagrodzonym i wyróżnionym.

IMG 5634

                   

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.