Kulturalne centrum Udolia Bodvy  Rudohoria v Moldave nad Bodvou ( KCUBaR) we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie prezentuje wystawę malarstwa z międzynarodowych plenerów artystycznych.

IMG 6085Od siedmiu lat te imprezy malarskie odbywają się w wyjątkowych miejscach w okolicach Koszyc, atrakcyjnych pod względem dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego, tj. Rejdova, Jasov, Velaty, Ruzin, Jablonov nad Turnou, Spisske Podhradie, Turna nad Bodvou.

IMG 6065Celem plenerów jest wzajemne poznanie artystów i ich twórczości, nabywanie nowej wiedzy i umiejętności, nawiązywanie  nowych kontaktów przez organizowanie wspólnych wystaw oraz innych działań artystycznych, prezentujących koszycki region poza jego granicami.

Na wystawie w Galerii WDK w Rzeszowie ponad 30 artystów z różnych regionów Słowacji, a także z Polski, Węgier i Ukrainy, zaprezentuje 40 prac malarskich wykonanych w technice olejnej i akrylowej.

– Mam nadzieję, że obrazy prezentowane na wystawie będą inspiracją do odwiedzenia i odkrycia piękna regionu Koszyc – powiedział Michal Kupec, dyrektor KCUBaR.

IMG 6032

                                     

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.