W poniedziałek, 27 kwietnia 2015 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbędą się podkarpackie obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży – międzynarodowego przedsięwzięcia służącego rozwijaniu potencjału młodych ludzi i wspieraniu ich aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym, społecznym i publicznym.

W imieniu organizatorów – Estrady Rzeszowskiej, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji Prawnikon i Młodzieżowego Domu Kultury – serdecznie zapraszamy zarówno do uczestnictwa, jak i do promowania tego wydarzenia za pośrednictwem mediów -informują Marta Biały i Ewelina Jurasz, konsultant regionalny programu Erasmus+ Młodzież.

 

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje i materiały
graficzne dotyczące imprezy.

 

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji:

Marta Biały, tel. 505 853 757

Ewelina Jurasz – konsultant regionalny programu Erasmus+ Młodzież, tel. 530-023-060

Estrada Rzeszowska

Rzeszowski Inkubator Kultury

tel.: 17 853 80 04

e-mail: kontakt@inkubatorkultury.eukontakt@inkubatorkultury.eu; www.inkubatorkultury.eu

 

***

Europejski Tydzień Młodzieży w Rzeszowie – spotkanie regionalne i prezentacja sektora Erasmus+ Młodzież, Edukacja Szkolna, Kształcenie i szkolenie zawodowe. Estrada Rzeszowska w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury wraz z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacją Prawnikon oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Rzeszowie serdecznie zapraszają do uczestnictwa w podkarpackich obchodach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, które odbędą się 27 kwietnia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 (osiedle Baranówka) w godz. 9:00 – 15:00.

 

Tematem przewodnim tegorocznego ETMu – międzynarodowego przedsięwzięcia organizowanego od siedmiu lat z inicjatywy Komisji Europejskiej – jest rozwijanie potencjału młodych ludzi poprzez wzmacnianie ich aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym, społecznym i publicznym.

 

Jednym z narzędzi służących realizacji tego celu jest program Erasmus+, z którego ofertą i możliwościami będzie można zapoznać się podczas rzeszowskiego spotkania zarówno od strony teoretycznej (prezentacje prowadzone przez konsultantów regionalnych: Ewelina Jurasz – Estrada Rzeszowska, Elżbieta Komarnicka – Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli i Fundacja Prawnikon), jak i praktycznej (minitargi projektów realizowanych przez organizacje regionalne). Uzupełnieniem bloku edukacyjnego (na który oprócz prezentacji programu Erasmus+ złoży się także eurolekcja poświęcona tematyce studiów za granicą, wolontariatu i możliwościom rozwoju na szczeblu międzynarodowym przygotowana przez regionalny ośrodek Eurodesk) będzie część warsztatowa z debatą, podczas której odpowiemy na pytanie  „Miasto młodych. Jak realizować swoje pomysły i wykorzystywać potencjał swoich okolic?” oraz udzielanie konsultacji indywidualnych w sektorach Edukacja szkolna i Kształcenie szkolenie zawodowe.

 

Uczestnikami spotkania mogą być przedstawiciele trzeciego sektora, instytucji kultury, szkół podstawowych, średnich, zawodowych, organizacji młodzieżowych oraz młodzież szkolna i akademicka, edukatorzy, animatorzy, pracownicy młodzieżowi, nauczyciele oraz pracodawcy, osoby dorosłe nastawione na rozwój, instytucje szkoleniowe, przedstawiciele organów prowadzących szkoły oraz samorządów terytorialnych z terenu całego województwa.

 

Szczegółowy harmonogram spotkania oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury: http://inkubatorkultury.eu/erasmus/

Zgłoszenie obowiązuje na całe wydarzenie, jednak uczestnicy po przybyciu mogą skupić się szczególnie na interesującej ich części.

 

 

Partnerami wydarzenia są Rada Młodzieży Rzeszowa, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Eurodesk Polska oddział Rzeszów, Europe Direct, Fundacja Monmonde.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.