Maria Rudnicka – poetka, pieśniarka, hafciarka, animatorka kultury, w Klubie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, prezentowała program poetycko – muzyczny. Wieczornicę i wprowadzenie dokonał: ppłk w st. spocz. Kazimierz Gałka. Sala wypełniona słuchaczami z miasta Rzeszowa i powiatu kolbuszowskiego przybyli goście.

IMG 6258Przybył chór z Wojewódzkiego Domu Kultury, w którym Maria śpiewa. Opublikowane tomiki przez Marię to: Moje wędrówki, Podróże moich marzeń, Z nadzieją przez świat, Barwy świata, Żyj kolorowo, Otwórz serce na oścież, Odkrywaj piękno świata, Barwy miłości, Świat w barwach jesieni, Po prostu życie, Bądź sobą, Znowu wstaje nowy dzień, Rzeszów mój dom, Blisko natury, Z uśmiechem przez świat, Drzwi do magicznego świata, Nie trzeba bać się marzeń, Na krańcu świata, Rzeszów wdzięki rozwoju oraz książkę Za głosem serca – ścieżka życia.

IMG 6239

Pisze Maria – Sekrety przyrody to kolejny tomik  / dwudziesty/ Marii Rudnickiej, tej wrażliwej autorki kultury.

Autorka dzieli się swoimi obserwacjami otaczającego świata, odkrywając piękno  i bogactwo natury, zarówno w Afryce jak i w kraju. Potrafi czytelnika zainteresować tropikalną roślinnością, zwierzętami i ptakami. Wyczarowuje wodospad ze spadającym hukiem masy wody, tworzące tęcze. Nauczyła się kochać drzewa i kwiaty twierdząc, że rośliny posiadają duszę.

Kameralnym szeptem mówi, że choć piękne i ciekawe są inne miejscowości, wędrując po polskiej ziemi, można zachwycić się ojczystym krajem. Żyje w harmonii z przyrodą. Uwielbia śpiew lasu i tchnienie wiatru w jodłach oraz zapach żywicy. Cudownie się czuje na łonie natury, z której czerpie magiczną moc. Tymi chwilami się rozkoszuje.

Wspomnę, że tomik wzbogacają wiersze okolicznościowe. Na podkreślenie zasługuje optymizm autorki jej umiejętność poetyckiego ubarwienia szarej codzienności, która w jej wierszach iskrzy wszelkimi barwami i nastrojami.

IMG 6256

Pani Mario: życzymy dożo zdrowia, radości, zadowolenia i dalszych sukcesów w poezji i haftowaniu pięknych, kolorowych obrazów !!!

                           

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.