Kierownictwo Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 22 użyczyło pomieszczeń i placu koło budynku. Nad całością pobytu na terenie wojskowym, czuwał gospodarz – kierownik Klubu 21. BSP w Rzeszowie. Spotkałem również mjr Jana Nowakiewicza- Prezesa Zarządu Okręgowego ZIW RP w Rzeszowie, który był również zainteresowany młodzieżą biorącą udział w XXIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Z aparatem fotograficznym biegał Marian Madeja i Mieczysław Kowal – fotografując, co ładniejsze licealistki a już sanitariuszki dobrze wyszkolone i radosne- chętne do udzielania pomocy medycznej nie tylko ludziom starszym, ale i tym po rożnych wypadkach losowych na wsi i w mieście a w razie wojny żołnierzom na froncie.

Organizatorem liczącym się był Przemysław Chmaj – doświadczony, praktycznie Ratownik Medyczny Instruktor Pierwszej Pomocy PCK. W szkoleniu tematem również były: Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych. Polski Czerwony Krzyż dokładnie nacisk na podstawowe ratownictwo medyczne.

thumb 9

Wspomnę, że w dniu 16. kwietnia 2015 r. na terenie Klubu Wojskowego 21 BSP ul. Dąbrowskiego 22 odbyły się XXIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Etap Rejonowy Rzeszów 2015. Organizatorem w/w mistrzostw był Oddział Rejonowy PCK Rzeszów. Prezes Oddziału Rejonowego Rzeszów: Marek Pawełek. Sędzia główny mistrzostw: Ratownik Medyczny, Instruktor Pierwszej Pomocy PCK Przemysław Chmaj. Mistrzostwa składały się z testu oraz 5 konkurencji praktycznych, w których brało udział 9 drużyn z rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych, które musiały wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

thumb 15

W tegorocznych zawodach udział brało 9 drużyn. Pierwsze miejsce zajęło II LO w Rzeszowie, który tym samym zakwalifikował się do etapu okręgowego w maju. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Spożywczych, a III Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Wszystkim Sanitariuszkom życzymy dalszych sukcesów medycznych w ratownictwie ludzi w czasie wypadków i codziennym życiu! Na zakończenie wspomnę, że Waszym szkoleniem sanitariuszek, bardzo zainteresowali się oficerowie wojskowi z 11 kół Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy co przed chwilą spotkali się licznie i składali wieńce, znicze pod pomnikiem opodal Klubu Wojskowego w Rzeszowie. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy!

thumb 3

                                 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.