Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował VI Wojewódzką Wystawę Ceramiki Artystycznej pt. Dzbany. Wazony i misy. Wystawa czynna od 30.IV – 12.V br. w Galerii WDK przy ul. Okrzei 7.

W wystawie wzięło udział cztery grupy z terenu naszego woj. podkarpackiego.

Zapiecek – Pracownia Ceramiki Artystycznej w Przemyślu. Katarzyna Grabka – ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMSC w Lublinie ze specjalnością – malarstwo. Z ceramiką zetknęła się już podczas studiów „Ta dziedzina zachwyca mnie przede wszystkim wielkością możliwości tworzenia, tymże może być rzeźbą, obrazem lub przedmiotem użytkowym”. 

Marta Katyńska – od wielu lat zajmuje się rękodziełem artystycznym. Swoje umiejętności rozwinęła na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

IMG 6418

Pracownia ceramiki artystycznej. Ceramikon – art. Danuta i Jan Chmielowiec w Tarnobrzegu. „Tworzeniem ceramiki zajmujemy się od niedawna, chociaż pierwsze próby zabawy z gliną prymitywnego wypału w ognisku sięgają dzieciństwa. Ceramika to nasza pasja i sposób na realizację swoich pomysłów, których nigdy nam nie brakuje. Tworzymy ceramikę artystyczną oraz użytkową według własnych wzorów. Każda nasza praca jest niepowtarzalna zarówno, co do formy jak i zdobnictwa. Prace wykonujemy ręcznie, na kole garncarskim lub stosując metodę odlewania z użyciem masy lejnej. Po wstępnym wypalaniu zostają ręcznie poszkliwione i ponownie wypalane”.

IMG 6426

KOŁO CERAMIKI w Miejskim Ośrodku Kultury – Pracownia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku. Realizując swoje zadania uczestnicy zajęć stają się spadkobiercami i kontynuatorami archaicznych rzemiosł. Z twórczą pasją nadają glinie najróżniejsze kształty, tworzą w ten sposób naczynia, figurki ludzi i zwierząt oraz fantastycznych postaci. Wykonują płaskorzeźby i barwne polichromie. Na zdjęciach powstają również drobne ozdoby, takie jak: broszki, korale, gliniane dzbanki, bożonarodzeniowe szopki oraz inne oryginalne przedmioty.

Polskie Stowarzyszenie Młodzież Sprawna Inaczej w Rzeszowie – WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ w Zgłobniu

Warsztat Terapii Zajęciowej jest ośrodkiem dziennego pobytu dla młodzieży niepełnosprawnej. Pracownia plastyczna jest jedną z wielu form, które prowadzone są w tej placówce. Jej uczestnicy zapoznają się z wieloma technikami tworzenia, przy użyciu bardzo różnorodnego materiału. Szczególną uwagę zwracamy na spontaniczność i własną inicjatywę uczestników, mogą tutaj realizować swoje pomysły. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkim artystom ceramiki artystycznej w woj. podkarpackim, życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

IMG 6410

                                 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.