Podkarpacka Izba Poetów – spotkanie autorskie z Martą Hanus w dniu 25.06.2015 r. w Klubie Turkus. Prowadzenie gospodarz Izby Czesław Drąg, wiersze czytała Danuta Pado, Śpiew Katarzyna Furmańska, gitara Sebastian Stachurski. Z pośród gości głos zabrał i odczytał wiersz wybrany przez poetkę – Stefan Żarów wiceprezes Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, obecna na Sali była również liczna grupa członków ZLP Oddział w Rzeszowie z Martą Pelinko, Janiną Ataman Gsiewicz, Adamem Decowskim, Jerzym Nawrockim oraz ze Słowacji prozaik Radovan Brenkus. Rodzina poetki Marty Hanus oraz liczna grupa Koleżanek.

IMG 7755Jak się dowiadujemy – mówi poetka Marta Hanus: urodziłam się 25 sierpnia 1973 roku w Odrzechowej (obecnie Pastwiska). Od 11 lat mieszkamy ( mój mąż Damian, syn Kacper, córka Julia i ja) w Posadzie Górnej koło Rymanowa. Jestem nauczycielką języka angielskiego w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Praca w szkole nie była moim marzeniem, decyzja o jej podjęciu została niejako wymuszona przez sytuację życiową. Staram się być dobrym nauczycielem, lubię młodzież i mam z nią dobry kontakt.

Najważniejsze etapy mojej edukacji to Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie, studia na kierunku filologia ukraińska, specjalność językoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, filologia angielska i tytuł licencjata Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Warto chyba także wspomnieć o tzw. „gap year” – po ukończeniu ukrainistyki spędziłam rok w Londynie, ucząc się języka w King’s College.
IMG 7751 

Pisanie nigdy nie sprawiało mi problemów ( z wyjątkiem sytuacji, kiedy zmuszona jestem pisać o sobie), jednak” na poważnie” zaczęłam dopiero na studiach dwa spotkania poetyckie w klubie studenckim „Wernyhora” na ul. Kanonicznej w Krakowie, publikacje w periodykach:” Horyzonty krakowskie” i „Między sąsiadami”. Pożniej głównie pisałam „ do szuflady”. Po dość długim czasie i wielu życiowych zakrętach, namówiona przez przyjaciół odważyłam się pokazać swoje wiersze światu. Były one publikowane m. In w „Naszym Rymanowie” i na różnych portalach literackich. W 2013 roku wydałam pierwszy tomik poezji, zatytułowany „ za rogiem niebo”. Drugi, który właśnie się ukazał, nosi tytuł „na krawędzi zawsze”.

                          IMG 8108

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.